Ситник: справа про "Роттердам+" - одна з найактуальніших

Все про економіку та фінанси

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник наголошує, що розслідування справи про можливі зловживання при затвердженні формули "Роттердам +" є однією із найбільш актуальних для відомства, але існує низка складнощів у цьому процесі, пише "Інтерфакс-Україна".

"Це провадження є одним з найактуальніших, яке розслідує антикорупційне бюро. Ми намагаємося максимально швидко там рухатися, але, як вдало підмічено, нам потрібна допомога міжнародних партнерів, оскільки розслідування пов`язане з міжнародно-правовими дорученнями", - сказав він на брифінгу в понеділок у Києві після дискусії на конференції, де обговорювалися підсумки діяльності НАБУ за три роки.

А.Ситник зазначив, що для визначення розміру збитків від реалізації формули "Роттердам +" необхідний висновок експерта, і це може бути одним з найбільш проблемних моментів у цій справі.

"Тому що на одного з експертів, який проводив експертизу у справах НАБУ, а саме у "справі рюкзаків", наразі чиниться безпрецедентний тиск з боку правоохоронних органів", - наголосив директор НАБУ.

Як повідомлялося, НАБУ підозрює членів НКРЕКП у змові в інтересах енергогенерувальних компаній при затвердженні формули "Роттердам +". НКРЕКП почало застосовувати новий порядок формування прогнозної ОРЦ на електроенергію з квітня 2016 року.