Ситник: НАБУ ще не отримало звіт Kroll по Приватбанку

Все про економіку та фінанси

Залучення матеріалів міжнародного аудиту прискорить розслідування кримінального провадження про рефінансування ПриватБанку, наголошує директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник, пише "Інтерфакс-Україна".

На брифінгу в п`ятницю в Києві він назвав справу ПриватБанку справою найвищої складності. Він нагадав, що НАБУ розслідує події, які передували націоналізації банку. "Самі афери в банківській сфері - це підслідність не НАБУ. Але до націоналізації банку мають стосунок співробітники Нацбанку. І ми досліджуємо, як кредити розподілялися... кожне підприємство з 193-х опрацьовується і за кожним майном збираються матеріали та призначаються експертизи", - розповів директор НАБУ.

За словами А.Ситника, окремим напрямом є міжнародна робота бюро за цією справою. "Говорити про те, що ніхто нічого не робить - не знати взагалі, що у цій справі відбувається", - зазначив він.

"Окремою проблемою є те, що після націоналізації здійснювався аудит міжнародною незалежною компанією. Аудитори мали доступ до всієї інформації, зокрема до кіпрської філії. І цей аудит має величезне значення для справи. Поки що цього аудиту в нас немає. Можливо, це пов`язано з тим, що на певному етапі антикорупційна прокуратура зареєструвала провадження про нібито незаконність цього аудиту, і в подальшому після реєстрації цього провадження Одеський суд заборонив оприлюднювати результати цього аудиту. Ситуація наразі вирівнялася, антикорупційна прокуратура справу закрила", - розповів директор НАБУ.

Він наголосив: "Сподіваюся, коли цей аудит (а у мене є інформація, що він готовий) і доповнення до нього буде передано до НАБУ, то це суттєво прискорить розслідування".