Шоста спроба ФГВФО продати стадіон "Чорноморець" теж виявилася безуспішною

Все про економіку та фінанси

14 серпня планувався шостий аукціон з продажу "Імексбанком" будівель стадіону “Чорноморець” площею 80,3 тис кв м. Однак як і попередні п`ять аукціонів, він не відбудеться через відсутність заявок від потенційних покупців, хоча порівняно з першим аукціоном Фонд гарантування знизив ціну на актив на 37% - до 718 млн грн.

За даними ФГВФО, земельна ділянка площею 6,2403 га передана в оренду ПрАТ "Футбольний клуб "Чорноморець" на підставі договору оренди від 20.09.2010 строком на 49 років.

Раніше Фонд виставляв на аукціон право оренди стадіону "Чорноморець", вказуючи, що крім футбольного поля, об`єкт також включає бізнес-центр з ресторанами (10,7 тис. кв. м), фітнес-центр (4,3 тис. кв. м), готель (9,8 тис. кв. м), підземний паркінг тощо. Як зауважувалося, бізнес-центр, фітнес-центр і готель перебувають в довгостроковій оренді, питання про визнання договорів оренди недійсними передане на розгляд суду.

Також ФГВФО повідомляв, що отримав стадіон "Чорноморець" як заставу по кредитах пов`язаних компаній, які видав збанкрутілий "Імексбанк" Леоніда Климова - нардепа, члена парламентського комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності.

За даними Фонду, за кілька місяців до визнання "Імексбанку" неплатоспроможним з нього були виведені високоліквідні застави (у т.ч. нерухомість біля моря) по 41 кредиту юросіб-інсайдерів. Замість цього єдиним забезпеченням за договорами на суму 8,3 млрд грн став футбольний стадіон, тоді як незалежні оцінювачі оцінили його на рівні 1,2 млрд грн.

На 01.07.2018 Фонд гарантування виплатив 4,2 млрд грн вкладникам "Імексбанку" в межах гарантійної суми (95,9% запланованих виплат).

За даними НБУ, на середину березня борг "Імексбанку" по рефінансуванню становив 3,4 млрд грн.