Гонтарева: Cargill не потрапив під bail-in у Приватбанку

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Валерія Гонтарева в інтерв`ю агентству "ЛігаБізнесІнформ" заявила, що "по Cargill bail-in ніхто не робив".

"Їх гроші висіли на одному з рахунків до з`ясування, але їх вже повернули", - зауважила керівник Нацбанку.

Нагадаємо, раніше з`являлася неофіційна інформація, що Приватбанк повернув американській корпорації Cargill 70 млн дол, які були примусово конвертовані в капітал банку в рамках процесу націоналізації «Привату». Водночас джерело Finbalance в уряді запевняло, що "Cargill не був частиною bail-in" (цитата).

26 січня прес-служба Приватбанку повідомила, що Приватбанк «в повному обсязі відновив роботу рахунків американської корпорації Cargill, які обслуговуються банком – після проведення ініційованих банком технологічних операцій і отримання роз`яснень від ФГВФО і НБУ». 

Додамо, що сьогодні глава правління Приватбанку Олександр Шлапак під час прес-конференції також підкреслив, що «євробонди і Cargill – це різні ситуації». 

«З Cargill трапилася помилка під час роботи тимчасової адміністрації. Ми її виправили настільки швидко, як могли. 

Що стосується євробондів, то не секрет, що тимчасова адміністрація разом з НБУ провели т.зв. операцію bail-in розміром приблизно на 29 млрд, коли окремі пасиви, які, на думку НБУ, були пов’язані з колишніми акціонерами, були переведені в капітал. І були обнулені. Євробонди потрапили саме в цей пул. Що, безумовно, збурило інвесторів, які не розуміють такої логіки.

Ми домовилися з НБУ, що ми приймали банк без цих євробондів і це не справа банку зараз коментувати ці питання. Всі операції bail-in – це операції, по яким буде давати роз’яснення НБУ та Фонд гарантування й у разі чого йти до суду», - констатував О. Шлапак.

Довідково

Власники єврооблігацій Приватбанку звернулися з листом до голови правління Приватбанку, глави НБУ та директора-розпорядника Фонду гарантування, в якому була вимога, за прикладом американської Cargill, відшкодувати інвестиції в цінні папери банку.

Юридичний представник держателів бондів висловлював думку про нерівноправне ставлення банку до зобов`язань перед утримувачами євробондів і зобов`язаннями перед Cargill, які, як зазначалося, також були конвертовані в акціонерний капітал Приватбанку під час його націоналізації. 

Держателі євробондів Приватбанку, що володіють різними випусками цінних паперів на понад $120 млн, в кінці грудня 2016 року об`єдналися в спеціальний комітет для спільного захисту своїх прав та інтересів. До комітету входять п`ять фондів, в тому числі британські, американські та швейцарські.

Тримачі паперів мають намір оскаржити в Лондонському міжнародному арбітражному суді (London Court of International Arbitration) примусовий обмін їх цінних паперів на акції додаткової емісії банку і таким чином розраховують отримати в якості компенсації своїх інвестицій іноземні активи банку.