Що зробив уряд для дерегуляції економіки: звіт Мінекономіки

Все про економіку та фінанси

За 100 днів роботи уряду було скасовано 16 регуляторних обмежень, 26 видів діяльності більше не потребують ліцензування. Строк отримання сертифікатів у аграрній сфері скорочено, скасовано неефективні експертизи та моніторинги. Про це заявив міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавичус.

«Ці зміни спростять умови ведення бізнесу, зменшать корупцію, залучать інвестиції та загалом дадуть економічний ефект близько 60-90 млрд грн впродовж п’яти років», - запевнив урядовець.

За його словами, також проведено реорганізацію міністерства, скорочено кількість департаментів, а штат чиновників скоротиться на 30% найближчим часом та ще на 20% восени.
Ще ініційовано оприлюднення фінансової звітності усіх державних компаній та нову прозору процедуру призначення їх керівників.

«Тепер генеральні директори державних компаній відбираються відкрито і з урахуванням оцінки незалежних експертів», - зауважив глава Мінекономрозвитку.

А. Абромавичус зазначив, що наразі йде підготовка до другої стадії дерегуляції – так званої «гільйотини»: контролюючі органи або доведуть користь від свого існування, або будуть ліквідовані.

«Продовжуємо прибирати надмірні регуляторні бар’єри, щоб поліпшити інвестиційний клімат.
Українська система стандартизації та технічного регулювання приводиться до європейських стандартів, що значно спростить експорт наших товарів на ринки ЄС. Ми розпочали реформування системи державних закупівель, аби зробити їх чесними та конкурентними», - підсумував міністр економічного розвитку та торгівлі.