Сбербанк намагається стягнути з Пінчука 750 млн грн

Все про економіку та фінанси

Госпсуд Дніпропетровської області розглядає позов Сбербанку до ПАТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» про стягнення заборгованості за договором про відкриття кредитної лінії №04-В/12/14 ЮО від 16.08.2012 в сумі 24,25 млн дол (661,3 млн грн) та 91,1 млн грн, з яких

- 21,5 млн дол – заборгованість за кредитною лінією;
- 2,75 млн дол. – заборгованість по процентах за користування кредитною лінією;
- 81,14 млн грн - пеня за прострочення повернення заборгованості за кредитною лінією;
- 9,96 млн грн – пеня за прострочення сплати процентів за користування кредитною лінією.

ПАТ Інтерпайп Новомосковський трубний завод» подавало зустрічний позов про визнання договору про відкриття кредитної лінії недійсним, однак суд залишив його без розгляду.

Як писав Finbalance, 18.08.2016 Дніпропетровський апеляційний госпсуд суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб» на рішення Госпсуду Дніпропетровської області від 06.06.2016, згідно з яким ця компанія як поручитель мала сплатити для «Альфа-Банку» 1,2 млрд грн заборгованості по договору про відкриття кредитної лінії №16-МВ/12 від 30.03.2012 (позичальником був «Нижньодніпровський трубопрокатний завод»).

31.05.2016 травня Госпсуд Дніпропетровської області задовольнив позов «Альфа-Банку» щодо стягнення 1,2 млрд грн з ПАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» та іншого його поручителя по згаданому кредитному договору - ТОВ «Інтерпайп Україна». 02.11.2016 Дніпропетровський апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ПАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» на це рішення.

Група «Інтерпайп» підконтрольна Віктору Пінчуку. У 2015 році вона допустила дефолт по борговим виплатам і з того часу вела переговори з кредиторами про реструктуризацію зобов`язань.

Про фінансовий стан Сбербанку читайте тут, Альфа-Банку – тут, банку «Кредит Дніпро» (підконтрольний В. Пінчуку) – тут.

Нагадаємо, в жовтні 2015 року стало відомо, що І. Коломойський і В. Пінчук уклали мирову угоду в рамках спору в Лондонському арбітражному суді щодо феросплавного бізнесу. За неофіційними даним, І. Коломойський та Г. Боголюбов мають виплатити В. Пінчуку чи то 500 млн дол., чи то 250 млн дол.

У січні 2016 року повідомлялося, що В. Пінчук з одного боку та І. Коломойський з Г. Боголюбовим з іншого домовилися про врегулювання суперечки без розгляду її у Високому суді Лондона щодо Криворізького залізорудного комбінату. За неофіційними даними, контролери групи "Приват" погодилися виплатити Пінчуку 500 млн дол у розстрочку (тоді як Пінчук у позові вимагав відшкодування у розмірі 2 млрд фунтів збитків та 90 млн фунтів його первинних інвестицій у підприємство).

Нещодавно видання «Страна» з посиланням на власні джерела писало, що І. Коломойський справно платить В. Пінчуку щомісяця по 30-35 млн дол відповідно до мирної угоди, підписаної в Лондонському суді.

Про інсайдерські кредити в портфелі націоналізованого Приватбанку читайте тут.