Саудівська Аравія: у звинувачених в корупції хочуть вилучити активи на $800 млрд

Все про економіку та фінанси

У Саудівській Аравії влада планує конфіскувати активи на суму до 800 млрд доларів в рамках кампанії з боротьби з корупцією. Про це повідомила у вівторок газета The Wall Street Journal з посиланням на анонімні джерела, констатує "112".

Кілька великих підприємців увійшли в число заарештованих останніми днями після того, як саудівська влада в суботу здійснила комплекс жорстких заходів і затримала понад 60 осіб: принців, чиновників та інших впливових саудівців.

Видання повідомляє, що банківські рахунки деяких із зазначених осіб були заморожені.

Джерело газети зазначило, що конфісковані у корупціонерів активи стануть власністю держави. За його словами, саудівська влада має намір виручити таким чином до 3 трлн ріалів або до 800 млрд дол.

"Вони підрахували, що зможуть отримати приблизно від 2 до 3 трильйонів ріалів від цих людей. Йдеться про такі суми", - наводяться в матеріалі слова даного джерела.

За даними The Wall Street Journal, "значна частина цих коштів перебуває за кордоном, що ускладнить спроби повернути їх".

"Однак навіть частина цієї суми може поправити фінанси Саудівської Аравії", - наголошується в статті.

Як констатує газета, "тривалий період низьких цін на нафту змусив уряд позичати кошти на міжнародному ринку цінних паперів, а також використовувати кошти з золотовалютного резерву".

Як повідомлялося, рішенням створеного в Саудівській Аравії Комітету з боротьби з корупцією в країні затримано 11 принців, 4 міністра і десятки колишніх міністрів. Всім затриманим висунуто звинувачення в корупції, приписці та відмиванні грошових коштів. Генпрокуратура країни в понеділок оголосила, що ці арешти є лише першим етапом масштабної антикорупційної війни.

Серед затриманих, які перебувають у готелі класу "п`ять зірок", одна з найбагатших осіб Близького Сходу - мільярдер принц Аль-Валід бін Талал, який обіймав раніше посаду міністра фінансів. Акції заснованої ним компанії Kingdom Holding Corp. за останні три сесії подешевшали на 21%, у вівторок падіння склало 10%.