Санкцій ЄС проти Росії вступлять в силу з 1 серпня, - офіційна заява

Все про економіку та фінанси

Рада Євросоюзу 31 липня 2014 року офіційно прийняла обмежувальні заходи щодо Росії у зв’язку з дестабілізацією ситуації в Східній Україні. Про це пише «РБК-Україна».

Для обмеження доступу Росії до ринків капіталу громадяни і компанії ЄС не можуть більше продавати або купувати нові облігації, акціонерні частки або інші подібні фінансові інструменти з терміном погашення понад 90 днів, випущені російськими державними банками, їх дочірніми компаніями або компаніями, які діють від їх імені. Також заборонені послуги, пов`язані з випуском таких фінансових інструментів, наприклад, брокерська справа.

Крім того, було погоджено введення ембарго на імпорт та експорт зброї і подібного матеріалу в Росію. Воно стосується всіх одиниць, зазначених у загальному військовому списку ЄС.

Експорт товарів подвійного призначення і технологій для військового використання в Росію чи російським кінцевим військовим користувачам буде також заборонений.

Крім того, експорт певних видів енергетичного обладнання та технологій в Росію буде здійснюватися за умови одержання попереднього дозволу компетентних органів держав-членів. У ліцензії на експорт будуть відмовляти, якщо призначення продуктів буде полягати в пошуку і видобутку нафти на великій глибині, нафти, пошуку і видобутку полярної нафти та реалізацію в Росії проектів, пов`язаних зі "сланцевою нафтою".

Заходи будуть поширюватись на нові контракти.