США розробляють нову ядерну боєголовку, щоб стримати РФ у Східній Європі, - ЗМІ

Все про економіку та фінанси

Адміністрація президента США планує послабити обмеження на використання ядерної зброї та розробити нову боєголовку із зарядом малої потужності для ракет Trident. Про це заявив колишній спецпомічник Барака Обами з контролю над озброєннями і нерозповсюдження ядерної зброї Джон Вулфстал (Jon Wolfsthal), повідомляє The Guardian, констатує "Європейська правда".

Джон Вулфстал заявив, що новий огляд ядерного потенціалу, підготовлений Пентагоном, передбачає модифіковану версію ракет "Trident D5", що запускаються з підводних човнів.

За його словами, такі заходи вживаються з метою стримування Росії з допомогою тактичних боєголовок в конфлікті у Східній Європі.

Нова ядерна політика є значно жорсткішою, ніж позиція адміністрації Обами, яка прагнула послабити роль ядерної зброї в американській обороні.

"Люди, які залучені до цього, сказали мені, що вони намагаються послати чіткий сигнал для росіян, Північної Кореї та Китаю. Це досить хороша, помірна, але сильна мова, яка дійсно дає зрозуміти, що будь-яка спроба Росії або Північної Кореї використати ядерну зброю призведе до сильних наслідків для них", - сказав він.

Проте, прибічники контролю над озброєнням висловили тривогу у зв`язку з новою пропозицією створити меншу, "практичнішу" ядерну зброю, заявляючи, що це робить ядерну війну більш імовірною.