США й Туреччина взаємно обмежили видачу віз

Все про економіку та фінанси

Дипломатичні представництва Сполучених Штатів Америки у Туреччини у неділю, 8 жовтня, значно обмежили послуги з видачі віз громадянам Туреччини. До такого кроку Вашингтон вдався після арешту турецькою владою співробітника американського консульства в Стамбулі, який відбувся минулого тижня, повідомляє DW.

"Останні події змусили уряд Сполучених Штатів переглянути зобов`язання уряду Туреччини щодо безпеки посольства США та її співробітників", - йдеться, зокрема, у заяві американського посольства в Анкарі. У ній вказується, що "з метою мінімізації кількості відвідувачів посольства та консульств на період проведення аналізу, ми негайно призупиняємо надання візових послуг, не пов`язаних з імміграцією, в усіх дипломатичних установах США в Туреччині".

Невдовзі після цього рішення до дзеркальних заходів вдалось посольство Туреччини у Вашингтоні, зробивши аналогічну заяву, інформує Reuters.

За інформацією турецького державного агентства Anadolu, заарештованому 4 жовтня співробітнику консульства США у Стамбулі, який є громадянином Туреччини, інкримінується шпигунство та спроби завдати шкоди конституційному порядку в країні.

Відносини між Вашингтоном та Анкарою залишаються напруженими, оскільки США підтримують курдські "Загони народної самооборони" (YPG), які беруть активну участь у сирійському конфлікті. Анкара розглядає YPG як підрозділ забороненої в країні Робітничої партії Курдистану. Також відмовляються видати Туреччині ісламського проповідника Феттулаха Гюлена, якого Анкара обвинувачує в організації спроби державного перевороту у липні 2016 року.