США і Китай завершили продовжені переговори на тлі надій на торгову угоду

Все про економіку та фінанси

Китай і США завершили несподівано продовжені ще на день торгові переговори в Пекіні і невдовзі оприлюднять їх підсумки, сказав в середу представник МЗС КНР Лу Кан, пише Reuters.

Світові фондові ринки відреагували зростанням на повідомлення про продовження переговорів, що даkj надію на укладання Вашингтоном і Пекіном торгового договору.

Переговори були продовжені на тлі ознак прогресу у вирішенні низки питань, в тому числі що стосуються покупки Китаєм американської сільгосппродукції і енергоресурсів, а також розширення доступу США на китайські ринки.

"Переговори з Китаєм проходять дуже добре!" - написав у вівторок в твіттері президент США Дональд Трамп, не розкривши подробиць.

У той же час обізнані джерела повідомили про поглиблення розбіжностей, що стосуються структурних реформ в КНР, проведення яких вимагає адміністрація Трампа, щоб зупинити те, що Вашингтон називає крадіжкою інтелектуальної власності та насильницьким переміщенням технологій.

Трамп раніше сказав, що підвищить мита на імпорт китайських товарів вартістю $200 мільярдів до 25 з 10 відсотків, якщо Вашингтон і Пекін не зможуть укласти торговельну угоду до 2 березня.

"В цілому переговори конструктивні. Як ми зрозуміли, спостерігається суттєвий прогрес в питанні закупівель ", - сказало джерело, знайоме з ходом переговорів, додавши, що існують труднощі з тим, щоб знайти спосіб змусити Китай виконувати дані їм обіцянки щодо посилення захисту інтелектуальної власності.