CNN: США готуються направити військовий корабель у Чорне море

Все про економіку та фінанси

Cполучені Штати Америки почали підготовку до відправлення військового корабля в Чорне море на тлі зростання напруженості в регіоні. Про це повідомляє телеканал CNN з посиланням на офіційні особи, констатує "Європейська правда".

Відзначається, що такий крок стане відповіддю США на дії Росії в районі Керченської протоки.

За даними джерел телеканалу, наразі американські військові звернулися за допомогою до Державного департаменту, який повинен повідомити Туреччину про відправку корабля в Чорне море.

США зобов’язані інформувати Туреччину про прохід протоками згідно з Конвенцією Монтре 1936 року, яка регулює проходження Босфором і Дарданеллами.

Про те, який корабель може прибути в Чорне море, в даний час не повідомляється. Однак згідно з Конвенцією, країни, які не мають виходу до Чорного моря повинні поінформувати Туреччину про прохід протоками не менше як за 15 днів до запланованого проходження.

У Держдепі наголосили, що діють відповідно до вимог Конвенції Монтре, але відмовилися коментувати деталі листування з Туреччиною.

Джерела CNN стверджують, що Туреччину повідомили для того, щоб була можливість перекинути корабель у Чорне море, однак не обов’язково цю опцію застосують.

"Наш Шостий флот завжди готовий відповісти там, де це потрібно" - повідомили у Шостому флоті.