S&P знизить рейтинги України, якщо не буде траншу від МВФ

Все про економіку та фінанси

Агентство Standard & Poor`s підтвердило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України в іноземній і національній валюті на рівні «B-». Також S&P підтвердило короткостроковий суверенний рейтинг країни в національній та іноземній валютах на рівні «В». Прогноз по рейтингах «стабільний», пише УНІАН.

"Стабільний прогноз відображає наше сподівання, що український уряд буде вдаватися до офіційної підтримки кредиторів протягом наступних 12 місяців після проведення необхідних фіскальних, фінансових і економічних реформ", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, агентство очікує, що Верховна рада зможе провести ключові реформи, тим самим виконавши зобов`язання перед МВФ і отримати від нього новий транш. При цьому в S&P не очікують, що це станеться до початку наступного року.

S&P попереджає, що в разі, якщо Київ не виконає вимоги МВФ і таким чином не зможе отримати новий кредит, агентство знизить рейтинги держави. При цьому, якщо зостання економіки буде значним і перевершить очікування аналітиків S&P, агентство може покращити рейтинг України.

Нагадаємо, в кінці жовтня агентство Fitch підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України в іноземній і національній валютах на рівні "В-" зі стабільним прогнозом.