S&P теж вважає вибірковим дефолтом конвертацію євробондів "Привату" в капітал

11.01.2017, 15:00

S&P переглянуло рейтинги націоналізованого «Приватбанку» з «R» на «SD» (selective default - SD) через конвертацію в капітал заборгованості банку по євробондам на 595 млн дол, йдеться в заяві агентства.

«Відповідно до наших критеріїв ми розглядаємо конвертацію боргу в капітал як вибірковий дефолт за зобов`язаннями банку, так як, наскільки ми розуміємо, власники облігацій не отримають виплат в рамках цієї операції. Ми оцінюємо цю ситуацію як вибірковий, а не загальний дефолт, оскільки щодо інших зобов`язань Приватбанку наразі не був оголошений дефолт.

Ми плануємо переглянути поточні рейтинги Приватбанку рівня «SD», коли отримаємо досить відомостей для оцінки кредитоспроможності банку після проведення урядом його докапіталізації», - зазначили в S&P.

Нагадаємо, нещодавно агентство Fitch знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) в іноземній валюті Приватбанку з «ССС» до «RD» (обмежений дефолт). Підставою для такого рішення Fitch називало заяву НБУ про участь субординованих і незабезпечених кредиторів Приватбанку в рекапіталізації (шляхом конвертації зобов’язань банку в капітал, - ред.).

Приватбанк називав це рішення Fitch «необхідною технічною процедурою, пов`язаною з особливостями націоналізації банку», вказуючи на збільшення урядом його капіталу на 107 млрд грн за рахунок випуску держоблігацій (у т.ч. індексованих на курс).

Як відомо, 19-21 грудня Фонд гарантування збільшив статутний капітал Приватбанку на 29,4 млрд грн (до 50,7 млрд грн) – за рахунок примусової конвертації в акції банку (bail-in) вкладів пов’язаних осіб та необтяжених зобов’язань Приватбанку перед юр- та фізособами, що не пов’язані з банком. Це було зроблено відповідно до статті 41-1 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (за різними даними, під «роздачу» на мільярди гривень кожний потрапили в т.ч. Суркіси, держателі єврооблігацій, американська корпорація Cargill).