СБУ та поліція почали слідство по Приватбанку за період до націоналізації

Все про економіку та фінанси

Відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 23 червня, Головне управління СБУ у м. Києві та Київській області здійснює досудове розслідування кримінального провадження №42018010000000448 від 11.05.2018, в рамках якого, як зазначається, з’ясовано, що в період з 2011 року по 2015 рік “невстановлені службові особи ПАТ КБ «Приватбанк» вчинили привласнення на користь третіх осіб грошових коштів - майна ПАТ КБ «Приватбанк» в особливо великих розмірах, шляхом емісії та продажу власних облігацій компанії «Drovale Limited», укладання договорів про продаж та зворотній викуп даних облігацій із вказаною компанією із зміненими умовами, а також шляхом надання застави іноземним банківським установам в кредитних договорах на користь іноземних комерційних підприємств, що завдало збитків банку на загальну суму 11 526 239 880 грн” (цитата).

18-23 червня суд кількома ухвалами надав слідчим СБУ доступ до документів (з можливістю вилучення копій), які знаходяться у володінні Приватбанку. Йдеться в т.ч. про договори застави з East-West United Bank S.A. (див. документ тут), з Bank Winter & Co. AG (див. тут), облігаційні угоди з Drovale Limited (див. тут, тут, тут), щодо співпраці банку з Pointex Sale LLP та Claresholm Marketing Ltd (див. тут).

Додамо, що згідно з ухвалою Шевченківського райсуду м. Києва від 22 червня, у провадженні слідчого відділу Шевченківського управління поліції Головного управління Нацполіції в м. Києві перебувають матеріали досудового розслідування №12018100100003859, внесені 05.04.2018 до ЄРДР, за фактами “шахрайського заволодіння грошовими коштами ПАТ КБ «Приватбанк» з боку представників ТОВ «АС-МВК» та ТОВ «КУА «Фінансовий капітал» в особливо великому розмірі, які незаконно збудували без погодження банку офісно-житлову будівлю на заставній ділянці по вул. Бульварно-Кудрявській, 21 в м. Києві” (цитата).

22 червня суд задовольнив клопотання слідчого поліції та надав доступ до документів (з можливістю вилучення копій), які знаходяться у володінні Приватбанку. Йдеться в т.ч. про кредитний договір за №2А077Г від 17.12.2008, укладений між ТОВ «АС-МВК» і Приватбанком, договори поруки тощо.

При цьому Госпсуд м. Києва розглядає позов Приватбанку до ТОВ "АС-МВК" про стягнення 1,48 млрд грн заборгованості за кредитними договорами (справа №910/7957/18), а також позов про звернення стягнення на нерухоме майно (в рахунок погашення боргу на 531 млн грн за згаданим кредитним договором №2А077Г), що належить ТОВ "АС-МВК" (земельна ділянка площею 0,1943 га за адресою м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 21), а також 92 об’єкти нерухомості, що належать ТОВ "Компанія з управління активами "Фінансовий капітал", шляхом продажу на прилюдних торгах у межах процедури виконавчого провадження (справа №910/5205/18).

Відповідно до ухвали Дарницького райсуду м. Києва від 20 червня, Дарницьке управління поліції ГУ Нацполіції в м. Києві здійснює досудове розслідування в кримінальному провадженні №12018100020001499, відомості про яке були внесені в ЄРДР на підстави ухвали суду по зверненню народного депутата (його прізвище не уточнюється) щодо можливого вчинення вчинення кримінального правопорушення службовими особами НБУ, Приватбанку у співучасті із службовими особами Мінфіну, Kroll Associates U.K. Limited, AlixPartners Services UK LLP, Hogan Lovells International LLP шляхом привласнення держкоштів через укладання договорів із надання консультаційних послуг щодо підготовки до націоналізації Приватбанку.

“За вказані послуги іноземних консультантів Національним банком України сплачено понад 66,2 млн. грн. на користь AlixPartners та 20 млн. грн. - на користь Kroll Associates U.K. Limited, що значно перевищує середні ринкові ціни на юридичні послуги вітчизняних юридичних компаній”, - йдеться в судових матеріалах.

Нагадаємо, подібну справу торік розслідувала Генпрокуратура, але зрештою повідомлялося про її закриття.

Про інші кримінальні провадження НАБУ та ГПУ по Приватбанку див. тут.