СБУ провела обшук у КСГ Банку

Все про економіку та фінанси

Служба безпеки України в офіційній заяві повідомила, що в рамках кримінального провадження за ч. 4 ст. 190 ККУ (шахрайство) щодо протиправного заволодіння 386 млн грн СБУ спільно з прокуратурою та поліцією провела обшуки в ПАТ «КСГ Банк».

«Обшуки відбулися у приміщеннях офісів банку та комерційних структур, причетних до протиправної діяльності, а також за адресами проживання ключових власників і посадовців банку.

Під час слідчих дій правоохоронці вилучили чорнову бухгалтерію, штампи та печатки, документи, що підтверджують незаконну діяльність, та носії з інформацією про роботу фіктивних підприємств, причетних до фінансових операцій з коштами банківської установи.

Слідство триває.

Нагадаємо, що наприкінці серпня ц.р. Національний банк України ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "КСГ Банк" за систематичні порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, зокрема за здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу», - йдеться в повідомленні СБУ.

Довідково

За даними НБУ, на 27.01.2016 основними акціонерами «КСГ Банку» були Сергій Касьянов з дружиною (разом контролювали 66,9% акцій банку). С. Касьянов контролює компанію «KSG Agro». У 2015 році холдинг домовився з "Укрсоцбанком" про реструктуризацію боргу на 7 млн дол, у І кварталі-2016 - з "Креді Агріколь" по боргу на 3 млн дол. У квітні повідомлялося, що KSG Agro та міжнародні кредитори (в т. ч. банки, експортні кредитні агентства, міжнародні постачальники) підписали попередні листи про наміри, пов’язані з реструктуризацією боргів на загальну суму близько 20 млн дол. Чистий прибуток KSG Agro в 1-му півріччі склав 2 млн дол, тоді як за 2015 рік був збиток 2,2 млн дол.

На 27.01.2016 серед акціонерів «КСГ Банку» з часткою 16,39% фігурував і Олександр Шепелєв – екс-нардеп, якого правоохоронці підозрюють у низці злочинів, у т.ч. щодо розкрадань коштів у «Родовід Банку». Росія відмовила Украні в його екстрадиції. У Генпрокуратурі заявляли, що Шепелєв з 2014 року працює на ФСБ.

На сайті "КСГ" публікувалося повідомлення від 02 серпня із заголовком "KSG BANK заложник последствий личностного конфликта «старых друзей» – Дядечко С.В. и Шепелева А.А".