СБУ провела обшуки на території "Буковеля" і в компанії менеджера Коломойського

Все про економіку та фінанси

Співробітники СБУ заявила, що викрила "масштабну протиправну схему привласнення посадовцями Служби автомобільних доріг коштів Дорожнього фонду" (цитата).

"Оперативники спецслужби задокументували, що чиновники під час тендерних закупівель «санкціонували» використання комерсантами неякісних будівельних матеріалів, що призвело до передчасного руйнування дорожнього покриття.

У межах розпочатого досудового розслідування правоохоронці встановили, що посадовці комерційних структур, задіяних у схемі, використовували у документації підроблені атестати виробництва асфальтобетонних сумішей. «Дозволи» підприємців були нібито зареєстровані в органі з добровільної сертифікації дорожньо-будівельних матеріалів ДП «Дорожній контроль якості».

Таким чином, зловмисники підтверджували наявність у них відповідної матеріально-технічної бази, зокрема асфальтобетонних заводів, необхідних для проходження кваліфікаційного відбору та перемоги у відкритих конкурсних торгах.

Досудове слідство встановило, що необхідна сертифікація заводів фактично не здійснювалася та відповідні атестати комерсантам не видавалися. Через відсутність реальних атестованих асфальтобетонних заводів роботи виконувалися з використанням матеріалів сумнівного походження, що призвело до передчасного руйнування дорожнього покриття. Натомість, за затвердженими актами виконаних робіт матеріали оплачувалися за нормативами високої якості.

У рамках розпочатого кримінального провадження, відкритого за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, правоохоронці проводять санкціоновані слідчі дії", - йдеться в повідомленні СБУ.

Прес-секретар СБУ Олена Гітлянська в коментарі "Українській правді" підтвердила, що обшуки провели на території "Буковеля", але сам комплекс не пов’язаний з ними.

"Так, структура на його території була. Хоча сам комплекс відношення до справи не має", - пояснила речниця СБУ.

Як пише "БізнесЦензор", нардеп і колишній директор "Буковеля" Олександр Шевченко на своїй сторінці в мережі Facebook констатував, що обшуки СБУ проведені в т.ч. в офісах дорожньої компанії "ПБС" в Івано-Франківську.

Прес-секретар СБУ в Івано-Франківській області Марія Римар уточнила, що обшуки в Буковелі і фірмі "ПБС" проводить центральний апарат СБУ.

За даним ЗМІ, ТОВ "ПБС" є монополістом на тендерах на ремонт доріг в Івано-Франківській області, а контролює її нардеп Олександр Шевченко (обирався від "Блоку Петра Порошенко", потім вийшов з фракції). Раніше він керував курортом "Буковель", який належав Геннадію Боголюбову й Ігорю Коломойському. Курорт був в заставі НБУ та Приватбанку, який націоналізували в 2016 році.

Як зауважується, О. Шевченко також користується підтримкою іншого нардепа від БПП - Анатолія Матвієнка, дядька ще одного впливового нардепа від БПП Сергія Березенко, екс-глави Держуправління справами.