СБУ: банк "Фінанси та кредит" і "Росава" незаконно виводили валюту за кордон

Все про економіку та фінанси

Відповідно до ухвали Шевченківського райсуду м. Києва від 13 вересня, СБУ в рамках досудового розслідування кримінального провадження №42016000000001125 з’ясувало, що «невстановленими службовими особами АТ «Банк «Фінанси та Кредит», ТОВ «Комсомольська когенераційна компанія» та ПрАТ «Росава» реалізовано протиправний механізм виведення валютних коштів на рахунки компаній-нерезидентів «Bridgeholm Commercial LLP» (Велика Британія) та «Sumitomo Corporation» (Японія) шляхом укладення удаваних контрактів» (цитата).

13.09.2017 суд задовольнив клопотання слідчого СБУ й надав дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів Міністерства економічного розвитку і торгівлі (з можливістю вилучення їх копій) – висновків щодо продовження термінів розрахунків ПрАТ «Росава» та ТОВ «Комсомольська когенераційна компанія» за зовнішньоекономічними контрактами з компаніями-нерезидентами у період з 01.01.2008 року по теперішній час, а також матеріалів, що стали підставою для їх видачі.

Як писав Finbalance, виробника шин «Росава» пов’язують з нардепом Костянтином Жеваго, який контролював і збанкрутілий банк «Фінанси та кредит». Згідно з судовими матеріалами та матеріалами кримінальних проваджень, «Росава» кредитувалася в банку «Фінанси та кредит», наразі ж компанії з цієї групи в судах намагаються позбутися поруки на сотні мільйонів гривень.

ТОВ «Комсомольська когенераційна компанія» теж кредитувалося в банку «Фінанси та кредит» і фігурує в кримінальних провадженнях щодо видачі банком К. Жеваго інсайдерських кредитів.

Як писав Finbalance, в рамках кримінального провадження №42016000000001125 слідчі СБУ встановили, що в 2010-2015 роках службові особи низки банків (серед яких – і «Фінанси та кредит») заволоділи грошовими коштами в сумі 249,8 млн дол та 66,9 млн євро.