СБУ підозрює Богуслаєва в незаконному продажі китайцям 56% акцій "Мотор Січ"

Все про економіку та фінанси

СБУ підозрює народного депутата В`ячеслава Богуслаєва (з групи «Воля народу») в незаконному продажі 56% акцій великого машинобудівного підприємства Мотор Січ китайським інвесторам, афільованим з компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd. Про це свідчить ухвала Шевченківського районного суду від 7 вересня, пише «ЛігаБізнесІнформ».

Згідно з документом, 6 квітня 2016 Мотор Січ отримало від компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови) $ 100 млн під 0,3% річних в рамках договору позики від 29 січня 2016 року з китайською компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd.

Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment є власником 100% статутного капіталу компанії Hong Kong Skyrizon Holding Limited (Гонконг), яка в свою чергу є власником 100% статутного капіталу компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited.

Після цього, протягом 2016 року, громадянин України, ім`я якого в судовому рішенні не наводиться, продав 56% акцій ПАТ Мотор Січ довіреним особам власника китайської Beijing Skyrizon. Згідно з судовими матеріалами, громадянин України, який нібито здійснив продаж акцій Мотор Січі, раніше безпосередньо володів 15,83% акцій підприємства. Також йому належали 17,3% Мотор Січі через підконтрольну Business House Helena і 15,7% через компанії ТОВ Гарант Інвест, ТОВ Гарант Альфа, ЗАТ Торговий дім "Олена», СК Мотор Гарант і інші структури.

Раніше народний депутат, почесний президент Мотор Січі В`ячеслав Богуслаєв задекларував за 2016 рік зменшення розміру належного йому пакета акцій Мотор Січі з 15,8% до 1%. СБУ в липні відкрила кримінальне провадження за статтями "диверсія" і "підготовка до злочину".

Шевченківський районний суд Києва в вересні заарештував акції Мотор Січі, які обліковуються на рахунках СП ТОВ Драгон Капітал і належать таким компаніям: Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Віргінські острови), Business House Helena (Панама), Enfields Trade & Capital Corp (Панама), Waldo Trade Ltd (Британські Віргінські острови), Granum Corporation (Панама).

В`ячеслав Богуслаєв не підтвердив і не спростував інформацію про продаж акцій. "Я громадянин України. Біржа в Києві з продажу і купівлі акцій працює. Я стежу за нею кожен день. Тому я не можу дати коментар. Є організація Dragon Capital. Вона може щось сказати, оскільки вони є власниками акцій. Поняття не маю де і як вони купували. у нас все в порядку, завод працює", - зазначив Богуслаєв. Власник Dragon Capital Томаш Фіала не зміг ні підтвердити, ні спростувати інформацію про угоду.

Раніше в Мотор Січ заявляли, що оскільки з 1994 року Мотор Січ є акціонерним товариством з приватною формою власності, акції належать окремим фізичним та юридичним особам. Звернення таких акцій є вільним і непідконтрольним самому підприємству.

"Інформацію щодо власників акцій підприємство отримує з депозитарної установи лише з метою інформування акціонерів про результати його роботи і виплати дивідендів. Власники таких акцій є самостійними дієздатними учасниками ринку цінних паперів, що діють на власний розсуд, мають право продавати належні їм акції будь-якій фізичній або юридичній особі і несуть індивідуальну відповідальність за вчинені ними правочини. Звернення таких акцій здійснюється через лицензир ванні фінансові установи і не може бути підконтрольним емітенту та його посадовим особам ", - зазначалося в заяві Мотор Січі.

Нагадаємо, в травнем 2017 року перший віце-прем`єр України Степан Кубів заявив, що китайська Skyrizon і Мотор Січ планують побудувати завод в місті Чунцин (Центральна частина Китаю), де будуть виробляти і обслуговувати авіадвигуни за українськими технологіями. За його словами китайська сторона планувала інвестувати $250 млн у модернізацію українських виробничих і проектних потужностей Мотор Січ. Пізніше глава наглядової ради, директор зі зв`язків з громадськістю Мотор Січ Анатолій Малиш заявив в коментарі виданню Дело, що будівництво підприємства в КНР почалося в 2016 році, а поетапне введення в експлуатацію почнеться в 2018 році. Всі витрати з інвестицій несе китайська сторона. Українська сторона виступає, як проектувальник.