СБУ: екс-власник Укргазбанку зламав базу даних, щоб вивести майно з-під застави

Все про економіку та фінанси

СБУ спільно з прокуратурою та поліцією попередили оборудку з відчуження майна ПАТ "Укргазбанк", йдеться в офіційному повідомленні СБУ.

«Під заставою в державного банку у Києві були дві земельні ділянки вартістю майже п’ятдесят п’ять мільйонів гривень. Один з колишніх приватних власників банку та колишній заступник голови правління, зламавши базу даних, вивели майно з-під застави та зняли обмеження на його реалізацію. Діючи за довіреністю від комерційних структур, ділянки яких були під заставою, зловмисники продали одну з них, а другу оформили в іпотеку.

У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, співробітники спецслужби встановили всі обставини здійсненої оборудки. Завдяки вжитим правоохоронцями заходам державний Укргазбанк повернув право власності на земельні ділянки. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності організаторів оборудки з державним майном», - констатували в СБУ.

У свою чергу Василь Горбаль – до націоналізації Укргазбанку один з найбільших акціонерів фінустанови, на сьогодні ж міноритарій з часткою лише 0,002% (за даними НБУ) – запевнив, що йдеться про Олексія Омельяненка (до націоналізації також володів значним пакетом акцій Укргазбанку)

«Щоб відразу не було питань і помилкових висновків, мова йде про Омельяненка Олексія. "Героїчне" виведення з балансу банку будівлі на вул. Старонаводницька. «Всього» лише 5000 м кв. Ім`я організатора відомо, ходить вільно по Києву, але правоохоронці активно шукають. Рік вже шукають», - прокоментував В. Горбаль.