СБУ: Росія хоче створити передумови, щоб восени ввести війська в Україну

Все про економіку та фінанси

Служба безпеки України має інформацію про плани Росії створити передумови для введення військ на українську територію восени цього року під приводом захисту прав російськомовного населення. Про це 13 квітня в Києві заявив заступник голови СБУ Віктор Кононенко, повідомляє "Радіо Свобода".

За його словами, для цього російська влада планує залучити криміналітет, «тітушок» для побиття учасників заходів, організованих на захист російської мови.

«Акція планується вже восени. Але ми не дамо реалізувати ці плани», – сказав Кононенко.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив на 11-му Київському безпековому форумі, що Генштаб Росії може задіяти проти України 260 тисяч російських військовослужбовців.

«Проти України Генштаб Російської Федерації може задіяти 260 тисяч російських військовослужбовців, понад 3500 танків, 11 тисяч ББМ, близько 4 тисяч артилерійських систем, до 1 тисячі РСЗО, 500 літаків та стільки ж вертольотів, що розташовані вздовж нашого кордону. Росія готова до ведення масштабної континентальної війни. Попри намагання світової спільноти зупинити російську агресію, не існує жодної ознаки покращення ситуації і зупинення неоголошеної війни проти України», – сказав Турчинов.

Секретар РНБО України також звернув увагу на порушення Російською Федерацією її міжнародних зобов’язань, активну модернізацію ядерних сил і агресивну риторику російського керівництва, наголосивши, що така політика посилює небезпеку в Європі і світі.

Турчинов додав, що в умовах російської агресії Україна, як і чотири роки тому, змушена розраховувати перш за все на власні сили. При цьому секретар РНБО України заявив, що Київ відкритий і прагне партнерства.

«Ми вдячні нашим партнерам за стурбованість, яку вони висловлюють щодо російської агресії в Україні, ми вдячні за санкції проти Росії, які достатньо суттєві і болісні для РФ», – сказав він, додавши, що наступного тижня за дорученням президента України відбудеться засідання РНБО України, де будуть продовжені чинні санкції проти Росії і продубльовані санкції, які ухвалили США та європейські країни.

Заступник генерального секретаря НАТО Роуз Ґоттемоллер на згаданому форумі заявила, що прагнення України до членства у Північноатлантичному альянсі і Європейському союзі є важливою і реалістичною метою. Для цього, за словами заступниці Єнса Столтенберґа, Україні варто зосередитися реформах.

«Я не згодна, що було б занадто ідеалістично для України сподіватися на членство й у НАТО, і в ЄС. Це дуже важливе й реалістичне завдання. Але я не буду приховувати, що потрібно багато чого зробити, потрібно провести серйозні реформи», – сказала Ґоттемоллер.

Президент України Петро Порошенко нещодавно заявляв про намір найближчим часом ініціювати внесення змін до Конституції, за якими стратегічною метою держави буде членство в Європейському союзі й НАТО.