ЄС продовжив санкції проти 150 осіб і 38 організацій за підрив суверенітету України

Все про економіку та фінанси

Рада Європейського Союзу в понеділок, 12 березня, продовжила економічні санкції проти російських і українських компаній та громадян, які причетні до "підриву або загрози територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України". Обмеження продовжені на наступні шість місяців - до 15 вересня 2018 року. Санкції, що поширюються на 150 осіб та 38 компаній, передбачають заморожування активів та обмеження пересування, констатує DW.

Оцінка ситуації не передбачає зміни санкційного режиму, йдеться в повідомленні Ради ЄС. Наразі санкційний список складається з російських громадян, представників окупаційної влади Криму та невизнаних самопроголошених утворень "ДНР" та "ЛНР", а також підприємств.

Нагадаємо, що ЄС запровадив також економічні санкції щодо Росії через її агресію в Україні. Вперше вони були запроваджені в липні 2014 року терміном на один рік, а в березні 2015 року їхнє можливе скасування прив`язали до виконання Москвою мінських угод до кінця 2015 року.

Оскільки Росія не виконала всі свої зобов`язання, після цього лідери ЄС неодноразово ухвалювали рішення щодо продовження санкцій ще на півроку. Востаннє секторальні санкції Євросоюзу проти РФ були продовжені Радою ЄС у грудні 2017-го року - до 31 липня 2018-го року. Ці обмеження стосуються фінансового, енергетичного, оборонного секторів російської економіки, а також товарів подвійного призначення.