ЄС планує затвердити чорний список "податкових гаваней"

08.11.2017, 07:10

Європейський Союз планує затвердити "чорний список" так званих "податкових гаваней", які використовуються фізичними особами та компаніями для ухилення від сплати податків. Про це за підсумками зустрічі міністрів фінансів країн-членів ЄС повідомив міністр фінансів Естонії Тоомас Тиністе, констатує DW.

"Ми маємо намір затвердити цей список у грудні", - заявив Тиністе, країна якого нині головує у Євросоюзі, інформує агенція Reuters. Він висловив сподівання, що усі члени ЄС підтримають затвердження цього списку.

Активізація діалогу всередині ЄС щодо проблеми з ухиленням від сплати податків відбувається на тлі публікації 5 листопада так званих "Райських документів" - мільйонів документів, які викривають нові випадки ухилення від сплати податків серед найбагатших і найвпливовіших у світі осіб і компаній.

Напередодні, 6 листопада, міністр юстиції Німеччини Гайко Маас (Heiko Maas) у зв`язку з цим скандалом закликав до уніфікації прозорих податкових правил у Європейському Союзі. Крім того, в.о. міністра фінансів ФРН Петер Альтмаєр (Peter Altmaier) запевнив, що домагатиметься перегляду в ЄС норм, які дозволяють легальним шляхом фактично уникати оподаткування.