ЄС планує затвердити чорний список "податкових гаваней"

Все про економіку та фінанси

Європейський Союз планує затвердити "чорний список" так званих "податкових гаваней", які використовуються фізичними особами та компаніями для ухилення від сплати податків. Про це за підсумками зустрічі міністрів фінансів країн-членів ЄС повідомив міністр фінансів Естонії Тоомас Тиністе, констатує DW.

"Ми маємо намір затвердити цей список у грудні", - заявив Тиністе, країна якого нині головує у Євросоюзі, інформує агенція Reuters. Він висловив сподівання, що усі члени ЄС підтримають затвердження цього списку.

Активізація діалогу всередині ЄС щодо проблеми з ухиленням від сплати податків відбувається на тлі публікації 5 листопада так званих "Райських документів" - мільйонів документів, які викривають нові випадки ухилення від сплати податків серед найбагатших і найвпливовіших у світі осіб і компаній.

Напередодні, 6 листопада, міністр юстиції Німеччини Гайко Маас (Heiko Maas) у зв`язку з цим скандалом закликав до уніфікації прозорих податкових правил у Європейському Союзі. Крім того, в.о. міністра фінансів ФРН Петер Альтмаєр (Peter Altmaier) запевнив, що домагатиметься перегляду в ЄС норм, які дозволяють легальним шляхом фактично уникати оподаткування.