ЄС не хоче визнати, що фінансово допомагає Україні захищатися від агресії Путіна

Все про економіку та фінанси

У середу віце-голова Єврокомісії Валдіс Домбровскіс заявив, що Україна не може використовувати у військових цілях макрофінансову допомогу Євросоюзу на 1,8 млрд євро.

Водночас, зрозуміло, що це політична риторика. На практиці ж хоч би що офіційно не декларували єврочиновники, надання позик для офіційного Києва якщо не прямо, то, як мінімум, опосередковано сприяє підвищенню обороноздатності нашої держави. Зрештою це стосується й фінансової допомоги інших міжнародних партнерів, у т.ч. МВФ.

За рахунок нових кредитів українська влада має змогу, принаймні, погасити частину старих боргів, а це дозволяє заощадити бюджетні кошти і, відповідно, спрямувати їх на фінансування інших програм. У т.ч. на сферу національної безпеки – для захисту від військової агресії Путіна.

Але і попри певне «недосказання», позиція Брюсселя видається чеснішою, ніж позиція Москви, яка заперечує очевидні для всіх факти фінансування бойовиків на Донбасі, їх забезпечення військовою технікою, важкою артилерією, «живою силою» - кадровими російськими військовими.

Разом з тим, позиція ЄС виглядала б не просто чеснішою, але й політично сильнішою, якби він надав Україні необхідну летальну зброю для захисту від кремлівської агресії. Це ж саме стосується США.