Розенко: середня зарплата сягне 10 тис грн ще до вересня

Все про економіку та фінанси

Віце-прем`єр Павло Розенко в інтерв`ю "5 каналу" заявив, що середня зарплата в Україні в 2018 році може зрости до 10 тис. грн.

"Це реальні цифри... Станом на листопад 2017-го року середня зарплата вже становила близько 7,5 тис. грн. Це при мінімальній зарплаті 3200 грн. Вже зараз ми з 1 січня ми підвищили на 18% заробітну плату. Я переконаний, що станом на вересень (2018 року – ред.) середня зарплата може досягнути 10 тис. грн. І це не штучне регулювання урядом, а чіткий і прогнозований економічний процес",– зазначив П. Розенко.

Віце-прем`єр також розповів, що у 2017 році на 40–50% відбулося зростання (оплати праці – Ред), в першу чергу, у бюджетній сфері.

"Це зобов`язання уряду, там було найбільше зростання зарплат, і це соціально справедливо: вчителі, лікарі, працівники культури, соціальної сфери отримували невеликі зарплати... Ми продовжимо це зростання у 2018 році... Підвищується мінімальна зарплата, а отже всі посадові оклади всіх бюджетників автоматично, плюс окремо на 25% ми гарантуємо збільшення зарплат освіті", – наголосив урядовець.

Він додав, що уперше за багато років Україна увійшла в новий рік практично без боргів по зарплаті бюджетникам.