"Роттердам+": детективи НАБУ розслідують купівлю групою ICU євробондів ДТЕК Ахметова

Все про економіку та фінанси

Згідно з ухвалою Солом’янського райсуду м. Києва від 01 березня, детективи НАБУ в рамках досудового розслідування кримінального провадження №52017000000000209 (від 24.03.2017) розслідують у т.ч. придбання групою ICU єврооблігацій енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова, пише агентство “ЛігаБізнесІнформ”.

Відповідно до судових матеріалів, детективи НАБУ в ході досудового розслідування встановили, що компаніями ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd, які входять до групи компаній ICU, де раніше працював голова НКРЕКП (Дмитро Вовк), у період з вересня 2015 року по травень 2016 року (період розроблення Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії) на Ірландській фондовій біржі, здійснювалось придбання цінних паперів (єврооблігацій), емітентом яких є DTEK Finance plc., що входить до групи компаній ДТЕК.

Як зазначається, у період з травня по липень 2016 року, тобто після прийняття Постанови № 289 від 03.03.2016 року, якою затверджено Порядок формування прогнозованої оптової ринкової ціни та Постанови про затвердження прогнозованої оптової ринкової ціни на електроенергію на II-IV кв. 2016 року від 28.04.2016 року за №1178, вартість цінних паперів (єврооблігацій), емітентом яких є DTEK Finance plc., що входить до групи компаній ДТЕК, які у наведений вище період часу були придбані ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd., зросла на 60% від вартості їх придбання.

“Вищевказані факти можуть свідчити про те, що саме завдяки прийняттю Головою та членами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг постанови №289, вартість придбаних ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd. єврооблігацій DTEK Finance plc. значно зросла, що дозволило невстановленим слідством особам, в інтересах яких діяла НКРЕКП, отримати надприбутки за результатами проведених операцій з купівлі-продажу цінних паперів.

Таким чином, у слідства є достатні підстави вважати, що Голова та члени Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, при прийнятті Постанови № 289 від 03.03.2016 року, якою затверджено Порядок формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії діяли не лише в інтересах ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго», ТОВ «ДТЕК Східенерго» та ПАТ «ДТЕК Західенерго», а й у інтересах юридичних та фізичних осіб, які протягом 2015 - 2016 років, через ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd., що входить до групи компаній ICU («Інвестиційний капітал України»), здійснювали придбання цінних паперів (єврооблігацій), емітентом яких є DTEK Finance plc., що входить до групи ДТЕК”, - йдеться в судових матеріалах.

Солом’янський райсуд м. Києва ухвалою від 01 березня задовольнив клопотання детективів НАБУ й надав тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні компанії ICU Investment Management Ltd, з можливістю вилучення копій щодо придбання єврооблігацій ДТЕК.

Група ICU в коментарі для агентства “ЛігаБізнесІнформ” з цього приводу зауважила таке:

"ICU, як законослухняна група, діє строго в рамках законодавства країн, в юрисдикціях яких зареєстровані і проводять операції компанії групи. ICU завжди сумлінно надає документи, які вимагаються відповідно до отриманих в установленому порядком запитів, і зацікавлена в об`єктивному, аполітичному і незаангажованому процесі встановлення істини".