Ротшильди розділять "Нафтогаз" та шукатимуть управлінця для ГТС

Все про економіку та фінанси

Компанію Rothschild S.p.A. оголошено переможцем аукціону на закупівлю інвестиційно-банківських послуг, пов’язаних із забезпеченням відокремлення діяльності з транспортування природного газу («анбандлінгу»), включаючи залучення кваліфікованого партнера до управління газотранспортною системою України. Аукціон відбувся в системі електронних торгів Prozorro. НАК «Нафтогаз України» закуповує ці послуги для виконання наказу Міненерговугілля від 04.08.2015 №502, йдеться в заяві НАКу.

«Участь у аукціоні взяли компанії Lazard Frиres та Rothschild S.p.A. За підсумками аукціону перемогла тендерна пропозиція Rothschild S.p.A. з ціною послуг 98,0 млн грн. Очікувана вартість закупівлі становила 193,3 млн грн.

В обов’язки радника входитимуть наступні завдання: допомога у залученні кваліфікованого партнера з управління ГТС, зокрема, оцінка ризиків відокремлення діяльності з транспортування природного газу та надання рекомендацій щодо зменшення їх негативного впливу; створення умов для успішного відбору кваліфікованого партнера з управління ГТС; допомога з підготовки документів, необхідних для процесу відбору кваліфікованого партнера, включаючи підготовку проекту умов та порядку проведення конкурсу та критеріїв обрання; підготовка переліку потенційних партнерів; структурування угоди, визначення основних комерційних умов угоди з кваліфікованих партнером; інформаційне та інше необхідне супроводження залучення партнера.

Затверджувати результати конкурсу на обрання кваліфікованого партнера (партнерів) по управлінню української ГТС, відповідно до Закону «Про ринок природного газу», має Верховна Рада за поданням Кабінету Міністрів України. Умови конкурсу має розробити та затвердити КМУ», - йдеться в заяві «Нафтогазу».