Россільгоспнагляд обмежив ввіз української продукції майже на 1 млрд. дол.

Все про економіку та фінанси

У 2013 році загальна вартість експорту українських товарів до Росії, ввезення яких на сьогодні заборонено (кондитерські вироби, молоко та молочні продукти, свинина, овочі тощо) склала 954 млн. дол. Інших українських продовольчих товарів у 2013 році було експортовано до РФ на 987 млн. дол. США. Враховуючи останні заяви Россільгоспнагляду, ризик введення заборони на їх ввезення є досить високим. Про це повідомляє прес-служба Української асоціації аграрного бізнесу.

За даними агенції “Agrisurvey”, часка північного сусіда в експорті цих категорій товарів протягом останніх років була найбільшою. Так, у 2013 на Росію припадало 86,72% від вартості усього українського експорту сиру, 44% від вартості експорту соєвого шроту, 30,28% - експорту соків, 77,72% - експорту рибних консервів, 40% - експорту цибулі.

«Тобто Росія обмежує ввезення тих українських продуктів, основні обсяги експорту яких припадають саме на неї. За таких умов українським виробникам необхідно негайно вибудовувати стратегію переорієнтації на інші ринки збуту. Перш за все, звісно, мається на увазі Європейський Союз, який по багатьох товарних позиціях відкрив в односторонньому порядку свої ринки для української продукції», - зазначив координатор мікроекономічних досліджень агенції “Agrisurvey” Віталій Кордиш.