Россільгоснагляд може заборонити імпорт в РФ «всього, що росте в землі» України

Все про економіку та фінанси

Заборона на імпорт рослинної продукції з України, який Россільгоспнагляд може ввести на наступному тижні, стосуватиметься також буряка і моркви. Про це повідомив керівник служби Сергій Данкверт, пише ИТАР-ТАСС.

«Розглядається цибуля, морква і буряк – все те, що росте в землі та пов`язане із захворюванням», - сказав Данкверт.

Раніше сьогодні помічник керівника Россільгоспнагляду Олексій Алексєєнко повідомив, що відомство розглядає можливість введення наступного тижня заборони на імпорт цибулі з України. Таке рішення може бути прийнято через нібито регулярне виявлення карантинного для Росії об`єкту - картопляної нематоди в поставках українських імпортерів. Знову ж таки нібито з цієї ж причини з 16 червня був припинений імпорт в Росію продовольчої картоплі з України.

Россільгоспнагляд з 28 липня заборонив ввезення з України рослинної продукції в багажі та ручній поклажі пасажирів та поштових відправленнях, продукції тваринного походження, молока та молочної продукції.

23 липня Россільгоспнагляд попередив, що заборонить постачання всього продовольства з України, якщо Київ не встигне перевести свої підприємства на вимоги Митного союзу до імпортної європейської продукції до ратифікації угоди про створення ЗВТ з ЄС.

Інший орган, контролюючий оборот харчової сировини, Федеральна служба з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини РФ (Росспоживнагляд) раніше заборонила імпорт кондитерської продукції компанії Roshen, українських фруктових, овочевих і рибних консервів та української сокової продукції.