Алкохолдинг власника банку "Форвард" заявив про банкрутство через Україну

Все про економіку та фінанси

Алкогольний холдинг Рустама Таріко Roust Corporation звернувся до суду Нью-Йорка з проханням про захист від кредиторів відповідно до статті 11 Кодексу законів про банкрутство США. Як говориться в картці Roust Corp. на сайті Bloomberg і в даних PacerMonitor, відповідна заява була подана 30 грудня 2016 року, пише «Republic».

Як уточнюється в публікації Law360 від 3 січня 2017 року, корпорація в рамках справи має намір реструктурувати заборгованість на суму $ 1,14 млрд. Як пояснив глава Roust Гранд Вінтертон, труднощі з виплатою боргу виникли в т.ч. через економічний спад в Польщі, Росії, Казахстані та Україні, а також труднощі з фінансуванням в банках РФ і заборону на поставки російської продукції в Україну (через що бізнес корпорації в Україні скоротився на 90%).

Вінтертон зазначив, що в ході переговорів з кредиторами Roust вдалося домовитися про реструктуризацію 90% позик і близько двох третин конвертованих облігацій. Керівник Roust вказав, що «позитивний розвиток корпорації було затьмарене макроекономічними факторами».

Увечері 9 січня в прес-службі Roust розповіли, що суд Нью-Йорка затвердив програму реструктуризації боргу і докапіталізації групи, передає «Прайм». «Наразі йде оформлення документів по прийнятого судом рішення», - відзначили в холдингу.

Roust Corporation, за власними даними, є другим за величиною виробником горілки в світі і найбільшим дистриб`ютором алкоголю в Центральній і Східній Європі. У числі алкогольних брендів холдингу, серед інших, - «Зелена марка», «Парламент», «Журавлі», а також Zubrówka.

Раніше всі зазначені бренди належали польській Central European Distribution Corporation (CEDC), яка була викуплена холдингом Таріко в середині 2013 року. Незадовго до угоди CEDC також попросила захисту від кредиторів в американському суді, а потім погодилася реструктуризувати заборгованість, що перевищила $ 1 млрд.

Горілчаний бренд «Русский стандарт», що також належить Таріко, в Roust Corporation не входить. У листопаді 2016 року повідомлялося, що бізнесмен може провести IPO (первинне розміщення акцій) Roust протягом найближчих двох років після інтеграції «Русского стандарта» в холдинг. Така інтеграція відбудеться в рамках реструктуризації боргу Roust і докапіталізації корпорації більш ніж на $ 500 млн.

Довідково

За даними НБУ, Рустам Таріко – кінцевий власник банку «Форвард» (Forward Bank), що працює в Україні (раніше цей банк називався «Русский стандарт») та спеціалізується на кредитуванні населення.

Згідно зі звітністю банку «Форвард», в ІІІ кварталі-2016 він отримав збиток 19,1 млн грн (у ІІІ кварталі-2015 – 38,1 млн грн), водночас за підсумками 9 місяців минулого року вийшов прибуток 835 тис грн (за 9 місяців-2015 був збиток 196,9 млн грн).

Чисті процентні доходи банку в січні-вересні-2016 – 232,9 млн грн; витрати на формування резервів під зменшення корисності кредитів – 115,1 млн грн. Комісійні витрати банку перевищили його комісійну доходи на 10,4 млн грн. Негативний результат від операцій з іноземними валютами – 68,2 млн грн. Витрати на персонал скоротилися до 79,8 млн грн (зі 139,4 млн грн за аналогічний період минулого року).

На кінець вересня кредитний портфель банку становив 1,07 млрд грн (на початок 2016 року – 962 млн грн); обсяг коштів клієнтів – 1 млрд грн (на початок року – 768,5 млн грн). Статутний капітал банку лишився незмінним (283 млн грн), власний капітал зріс майже на 1 млн грн – до 341,2 млн грн.

За даними банку, на кінець вересня його показник достатності регулятивного капіталу був 19,9%. Це на фоні того, що резерви покривали кредитний портфель на 22% (при тому, що 98,3% кредитного портфелю фінустанови – позики фізособам).

На кінець 2015 року із 1,44 млрд грн споживчих кредитів фізособам, які видав банк «Форвард», 1,435 млрд грн були незабезпеченими позиками.