Російська група ВТБ знову планує продати один з дочірніх українських банків

Все про економіку та фінанси

Російська фінансова група ВТБ на 31 грудня 2014 року класифікувала «БМ Банк» (Україна) як актив, призначений для продажу. Про це йдеться в консолідованій фінзвітності ВТБ за 2014 рік за міжнародними стандартами фінзвітності (МСФЗ).

«Керівництво групи має намір реалізувати ці інвестиції в найближчому майбутньому, що зазвичай не перевищує одного року з моменту початкової класифікації як групи вибуття», - йдеться в документі.

Разом з тим у ньому відзначається, що в І кварталі-2014 група перестала відносити «БМ Банк» (Україна) до групи вибуття, призначеної до продажу, оскільки «значне збільшення економічної та політичної нестабільності в Україні не дозволило групі розглядати продаж АТ «БМ Банк», Україна, як такий, що має високу ймовірність».

Зауважимо, що «БМ Банк» входить в ІІІ групу класифікації НБУ (група середніх банків) та займає 42 місце в банківській системі України за обсягом активів.

І кварталі 2015 року «БМ Банк» завершив зі збитком 252,3 млн грн. При цьому за нацстандартами фінзвітності в 2014 році він зафіксував прибуток 133,3 млн грн, тоді як за міжнародними стандартами був збиток 1,065 млрд грн.

До речі, інший представник групи ВТБ в Україні – ВТБ Банк – за нацстандартами за минулий рік також задекларував прибуток 642,8 млн грн, тоді як за МСФЗ – збиток 16,685 млрд грн.