Росія ввела санкції проти 322 українців і 68 компаній: хто в список не потрапив

Все про економіку та фінанси

Прем`єр РФ Дмитро Медведєв підписав постанову про введення спеціальних економічних заходів стосовно фізичних і юридичних осіб України, констатує "Інтерфакс-Україна".

Санкції поширюватимуть на 322 фізичних осіб та 68 юридичних осіб. Повний перелік - тут (документ).

Згідно з підписаною постановою запроваджуються спеціальні економічні заходи, що передбачають блокування (заморожування) безготівкових грошових коштів, бездокументарних цінних паперів і майна на території РФ, а також заборону на перерахування коштів (виведення капіталу) за межі Росії.

Санкції поширюватимуться, зокрема, на суддів Конституційного суду України, депутатів Верховної Ради VIII скликання, великих українських підприємців, чиновників Адміністрації Президента України, керівників виконавчої влади України та великих українських компаній.

Постанова уряду РФ має обсяг 33 сторінки, її опубліковано на сайті уряду РФ. 

P.S.

У санкційний список РФ не потрапив Президент Петро Порошенко (водночас потрапив його син Олексій), прем`єр Володимир Гройсман, глава НБУ Яків Смолій (тоді як потрапив спікер Верховної Ради Андрій Парубій).

Серед представників великого бізнесу в санкційний список не включений, зокрема, Рінат Ахметов, Вадим Новінський, Дмитро Фірташ, Сергій Льовочкін, Ігор Коломойський (але включений його партнер Геннадій Боголюбов - як і Віктор Пінчук та Костянтин Жеваго).

Коментар БПП - тут, Коломойського - тут.