Росія повністю заблокувала ввезення харчів з України в Крим, - митниця

Все про економіку та фінанси

1 серпня представники Російської Федерації повністю заблокували в’їзд транспорту з українськими продовольчими товарами до Криму. Формальна причина затримки – невідповідність санітарним нормам РФ. Про це повідомляє Державна фіскальна служба.

«Російська сторона перешкоджає ввозити на територію АРК кукурудзу, кукурудзяну крупу, сою, соєве борошно, насіння соняшника, консервацію, молочну продукцію, безалкогольні напої», - йдеться в заяві.

Як зазначається, рух автотранспорту через пункти контролю «Ставки», «Каїрка» та «Чонгар» з боку Криму повністю заблоковано. З боку материкової частини утворилися кілометрові черги з сотень великогабаритних вантажівок.

«Вважаємо, що Росія створює штучний дефіцит продуктів харчування на тимчасово окупованій території України. Також такі дії, спрямовані на примусове отримання російських митних дозволів для українських перевізників є частиною заходів по легітимізації окупаційної влади», - наголошується в офіційному повідомленні.

Нагадаємо, що 17 травня цього року Росією вже проводилися схожі заходи по блокуванню ввезення українських продуктів харчування до Криму. Тоді формальною причиною була відсутність дозволів «Россільхознадзору».