Ніякої реструктуризації: Росія наполягає, щоб Україна повністю виплатила борг на 3 млрд дол.

Все про економіку та фінанси

Росія наполягатиме на повній виплаті Україною боргу за єврооблігаціями в 3 млрд дол (їх погашення припадає на грудень 2015 року, - ред.). Про це заявив заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак, повідомляє Reuters з посиланням на російські ЗМІ.

"Зрозуміло, в тих умовах, в яких ми реально живемо, в умовах скорочення доходів федерального бюджету, в умовах відсутності допуску до позикового капіталу на зарубіжних ринках, ми змушені наполягати на тому, щоб дебітор повністю виконав свої зобов`язання перед Російською Федерацією, які стануть частиною доходів бюджету і будуть використані на цілі фінансування насамперед поточних соціальних витрат уряду", - заявив Сторчак в ефірі телеканалу "Росія 1".

За його словами, Росія очікує надходження чергового платежу за боргом України в розмірі 75 млн дол 22 червня, невиплата означатиме дефолт.

"На 20 червня припадає субота, тому платіж, швидше за все, надійде в понеділок 22 червня. Неплатіж означатиме подію дефолту. Розвиток подій за таким сценарієм явно не відповідає інтересам України як суверенної дебітора, тому, я вважаю, що платіж цей прийде", - зазначив Сторчак.

Росія позичила уряду Януковича 3 млрд дол, купивши суверенні євробонди з сміттєвим рейтингом у грудні-2013.

За словами Сторчака, Росія і Україна наразі не обговорюють можливість реструктуризації цього боргу.

"Контактів як таких немає. Ми добре знаємо, що наші партнери уважно стежать за тим, що відбувається в РФ з точки зору дискусії з цього питання, і, зрозуміло, ми самі дуже уважно стежимо за тими висловлюваннями і заявами, які доходять до нас з Києва, з Вашингтона щодо планів України щодо реструктуризації суверенного боргу", - сказав Сторчак.