Банк екс-топів Ощадбанку покрив кредитний портфель резервами лише на 2,7%

Все про економіку та фінанси

Відповідно до звітності Акордбанку, за підсумками 1-го півріччя він задекларував прибуток 1,54 млн грн, що в 3,6 разів менше, ніж було за аналогічний період минулого року (5,4 млн грн).

Чистий процентний дохід склав 12,5 млн грн; чисте зростання резервів під кредитний портфель і коштів в інших банках – 1,4 млн грн; чистий комісійний дохід – 4,9 млн грн; позитивний результат від операцій з іноземною валютою та від її переоцінки – 5,6 млн грн.

У січні-червні статутний капітал Акордбанку зріс до 120,3 млн грн з 96,4 млн грн.

Обсяг активів банку на кінець ІІ кварталу був 440 млн грн (на початок року – 412,7 млн грн); обсяг зобов’язань – 316,1 млн грн (на початок року – 311,6 млн грн), причому коштів клієнтів – 203,8 млн грн (на початок року – 202,8 млн грн).

Звернемо увагу, що на кінець червня співвідношення резервів банку (9,3 млн грн) до обсягу кредитного портфелю до вирахування резервів (340,2 млн грн) становило лише 2,7%.

Основні позичальники банку (а позики юрособам – це 99,7% кредитного портфелю) – представники галузі виробництва та розподілення електроенергії, газу та води; операцій з нерухомим майном, оренди, інжинірингу та надання послуг; торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку тощо. Балансова вартість кредитів 10 найбільшим клієнтам на 30 червня-2016 – 313,3 млн грн. Обсяг кредитів пов’язаним сторонам був 41,26 млн грн.

За даними НБУ, на 22.07.2016 найбільшим акціонером Акордбанку був Данило Волинець – екс-глава спостережної ради Ощадбанку, чоловік першої заступниці міністра фінансів Оксани Маркарової (яка, до речі, сьогодні входить в наглядову раду того ж таки Ощадбанку). Крім того, до числа акціонерів фінустанови на вказану дату входили в т.ч. Світлана Фесенко (23,86%), екс-глава правління Ощадбанку Анатолій Гулей (11,8%), Зіновій Кузимків (6,73%), Орест Папроцький (6,73%), Сергій Міщенко (0,9%).

Водночас згідно з неофіційними даними, до Акордбанку сьогодні може мати певний стосунок Костянтин Жеваго. Зокрема, клієнти банку звертають увагу, що в "Акорді" наразі працює чимало співробітників збанкрутілого "Фінанси та кредит". Щоправда, особи, близькі до власників банку, цю інформацію спростовують.

Довідково

Як писав Finbalance, у звітності за 2015 рік Акордбанк констатував, що на кінець 2015 року його значення нормативу Н9 (норматив максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними з банком особами) становило 21,08% при нормі НБУ не вище 25% від регулятивного капіталу.

Разом з тим, аудитори компанії «ПКФ Аудит-фінанси», що здійснювала аудит звітності Акордбанку, в своєму висновку вказали, що на їхню думку, в Акордбанку «існує заборгованість двох осіб, які повинні вважатися пов’язаними» і «внаслідок перерахунку нормативу з урахуванням заборгованості цих осіб, його значення мало б скласти 64,14%, що вище нормативного». 

Читайте детально про фінстан УкрексімбанкуОщадбанкуУкргазбанку,  ПриватбанкуПУМБРайффайзен Банку АвальУкрсиббанкуОТП БанкуУкрсоцбанку/UniCreditАльфа-БанкуПромінвестбанкуВТБ БанкуСбербанкуПлатинум БанкуФінбанкуКредит ДніпроДіамантбанку"Південний"А-Банкубанку "Восток", Трастбанків "Кліринговий дім" та "Місто-банку"ТаскомбанкуІндустріалбанку та Експрес-банкуБанку інвестицій та заощадженьФортуна-банку"Глобус"банку "Форвард"Правекс-банку"Авангард"Міжнародного інвестиційного банку.

Рейтинг банків з найбільшим відтоком коштів населення за 1-е півріччя див. тут, а коштів юросіб -тутРейтинг найбільш збиткових і прибуткових банків - тут. У яких банків процентні витрати перевищили їх процентні доходи - тут. Рейтинг банків за обсягом активів - тут. Які банки найбільше втратили від операцій з валютою та цінними паперами - тут. Які банки найактивніше скорочують резерви під кредити - тут. Які банки найбільше витрачають на рекламу та маркетинг - тут. У яких банків збільшився борг перед НБУ по кредитам рефінансування - тут