Найбільш прибуткові та збиткові банки за перше півріччя-2017

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, за підсумками першого півріччя 2017 року чистий збиток після оподаткування банківської системи (банків, що були платоспроможними на звітну дату) становив 1,85 млрд грн, тоді як за результатами І кварталу був прибуток 4,1 млрд грн (із урахуванням коригуючих проводок станом на 15 травня 2017 року).

Як констатують у Нацбанку, головною причиною погіршення фінансового результату стало суттєве зростання у другому кварталі 2017 року відрахувань банками у резерви – до 12,5 млрд грн. Переважну частку яких сформували два банки – Приватбанк та Промінвестбанк.

«Збитки Приватбанку та Промінвестбанку призвели до негативного фінансового результату групи державних банків та банків з іноземним капіталом відповідно. Так, за підсумками першого півріччя сукупний збиток державних банків становив майже 1,8 млрд грн (без врахування результату Приватбанку прибуток у 1,1 млрд. грн), банків з іноземним капіталом – 1,1 млрд грн. (без врахування результату Промінвестбанку прибуток у майже 3,7 млрд. грн.). Сукупний чистий прибуток банків з приватним капіталом за звітний період перевищив 1 млрд грн.

Серед позитивних тенденцій першого півріччя 2017 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – зростання чистого комісійного доходу (на 34%) та чистого процентного доходу (на 3,5%). Зростання чистого процентного доходу відбулося за рахунок швидшого скорочення процентних витрат у порівнянні із процентними доходами за операціями банків з фізичними особами.

Із 90 платоспроможних станом на 1 липня 2017 року банків [наразі ж таких 88, - ред.] 70 за підсумками першого півріччя були прибутковими та отримали чистий прибуток у розмірі 8,22 млрд. грн, 20 банків – збитковими зі сукупним чистим збитком у 10,07 млрд грн [з них 2 після 01 липня були визнані неплатоспроможними, - ред.]», - зауважили в НБУ.

        

Читайте детальніше, в якому фінансовому стані перебуває Приватбанк,  Укрексімбанк,  ОщадбанкУкргазбанкПромінвестбанкСбербанк,  ВТБ БанкАльфа-БанкУкрсоцбанкРайффайзен Банк АвальУкрсиббанк,  ОТП БанкКреді АгрікольІНГ БанкПУМБКредит ДніпроПівденний,  ТаскомбанкМІББанк інвестицій та заощаджень, ВостокКліринговий дімМісто Банк, МегабанкА-БанкPINbankАвангард.