Найбільш прибуткові та збиткові банки за перше півріччя-2017

12.08.2017, 09:00

За даними НБУ, за підсумками першого півріччя 2017 року чистий збиток після оподаткування банківської системи (банків, що були платоспроможними на звітну дату) становив 1,85 млрд грн, тоді як за результатами І кварталу був прибуток 4,1 млрд грн (із урахуванням коригуючих проводок станом на 15 травня 2017 року).

Як констатують у Нацбанку, головною причиною погіршення фінансового результату стало суттєве зростання у другому кварталі 2017 року відрахувань банками у резерви – до 12,5 млрд грн. Переважну частку яких сформували два банки – Приватбанк та Промінвестбанк.

«Збитки Приватбанку та Промінвестбанку призвели до негативного фінансового результату групи державних банків та банків з іноземним капіталом відповідно. Так, за підсумками першого півріччя сукупний збиток державних банків становив майже 1,8 млрд грн (без врахування результату Приватбанку прибуток у 1,1 млрд. грн), банків з іноземним капіталом – 1,1 млрд грн. (без врахування результату Промінвестбанку прибуток у майже 3,7 млрд. грн.). Сукупний чистий прибуток банків з приватним капіталом за звітний період перевищив 1 млрд грн.

Серед позитивних тенденцій першого півріччя 2017 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – зростання чистого комісійного доходу (на 34%) та чистого процентного доходу (на 3,5%). Зростання чистого процентного доходу відбулося за рахунок швидшого скорочення процентних витрат у порівнянні із процентними доходами за операціями банків з фізичними особами.

Із 90 платоспроможних станом на 1 липня 2017 року банків [наразі ж таких 88, - ред.] 70 за підсумками першого півріччя були прибутковими та отримали чистий прибуток у розмірі 8,22 млрд. грн, 20 банків – збитковими зі сукупним чистим збитком у 10,07 млрд грн [з них 2 після 01 липня були визнані неплатоспроможними, - ред.]», - зауважили в НБУ.

        

Читайте детальніше, в якому фінансовому стані перебуває Приватбанк,  Укрексімбанк,  ОщадбанкУкргазбанкПромінвестбанкСбербанк,  ВТБ БанкАльфа-БанкУкрсоцбанкРайффайзен Банк АвальУкрсиббанк,  ОТП БанкКреді АгрікольІНГ БанкПУМБКредит ДніпроПівденний,  ТаскомбанкМІББанк інвестицій та заощаджень, ВостокКліринговий дімМісто Банк, МегабанкА-БанкPINbankАвангард.