Рейтинг банків за обсягом активів: Сбербанк вибув з ТОП-5

Все про економіку та фінанси

Зі статистики НБУ випливає, що в ІІ кварталі обсяг активів в абсолютному вимірі (сума) найсуттєвіше скоротився в «Сбербанку» - на 8,5 млрд грн, або на 15,1%. Як наслідок у загальному рейтингу він втратив відразу три позиції, перемістившись з 4-го на 7-е місце.

У відносному (відсотковому) вимірі серед ТОП-30 банків найзначніше активи зменшилися в «Банку інвестицій та заощаджень» - на 15,7% (-878,7 млн грн), щоправда, в рейтингу він втратив лише на один пункт, опинившись на 29 місці.

Серед ТОП-30 банків у відносному вимірі найсуттєвіше активи зросли в «Таскомбанку» - на 20,1% (на 926,9 млн грн), що в т.ч. дозволило йому в загальному рейтингу переміститися вгору на 3 пункти – на 27 місце (щоправда, свою роль зіграв і фактор виведення з ринку Фідобанку).

В абсолютному вимірі найзначніше активи зросли в Ощадбанку – на 4,1 млрд грн, або на 2,3%. Проте він лишився на традиційному другому місці в загальному рейтингу з часткою на ринку 14,7%.

Попереду (на першому місці) – Приватбанк з часткою 21,4%: його активи, до речі, скоротилися більш ніж помітно – на 7,7 млрд грн (або на 2,8%). На третьому місці – Укрексімбанк з часткою 12,1%: він «стиснувся» на 4,54 млрд грн, або на 2,9%.

Завдяки, з одного боку, погіршенню показників Сбербанку, а з іншого – завдяки зростанню власних активів на 2,48 млрд грн (+5,1%) із 7-го на 5-е місце перемістився Укргазбанк, а Райффайзен Банк Аваль - з 5-го на 4-е.

Читайте детально про фінстан УкрексімбанкуОщадбанкуУкргазбанку,  ПриватбанкуПУМБРайффайзен Банку АвальУкрсиббанкуОТП БанкуУкрсоцбанку/UniCreditАльфа-БанкуПромінвестбанкуВТБ БанкуСбербанкуПлатинум БанкуФінбанкуКредит ДніпроДіамантбанку"Південний"А-Банкубанку "Восток"банків "Кліринговий дім" та "Місто-банку"ТаскомбанкуІндустріалбанку та Експрес-банкуБанку інвестицій та заощадженьФортуна-банку,"Глобус"банку "Форвард"Правекс-банку"Авангард"Міжнародного інвестиційного банку.

У яких банків процентні витрати в 1-му півріччі перевищили процентні доходи див. тут, а в кого найбільші витрати на рекламу та маркетинг - тут.