Мінсоцполітики: пенсійними накопиченнями повинні управляти недержавні фонди

Все про економіку та фінанси

Міністр соцполітики Андрій Рева вважає, що накопичувальна загальнообов`язкова пенсійна система повинна бути недержавною, а внески в неї повинні платити працівники, а не роботодавці, пише «Інтерфакс-Україна».

"У сьогоднішньому законі передбачено, що загальнообов`язкова державна пенсійна система повинна бути державною. Якщо залишається норма цього закону, то люди, які повинні платити внески, вони повинні потрапляти в цей державний накопичувальний фонд, хоча багато експертів і народних депутатів, і особисто я вважаю, що це повинні бути недержавні фонди ", - сказав А.Рева в ході круглого столу в Києві в четвер.

Він підкреслив, що накопичувальна система повинні бути обов`язковою, однак громадянин повинен сам обирати недержавний пенсійний фонд.

Міністр зазначив, що солідарна пенсійна система є питанням соціального забезпечення, а накопичувальна пенсійна система залежить від фінансових можливостей, оскільки акумульовані в ній кошти необхідно вигідно вкладати. "Якщо це будуть недержавні фонди, виникає питання, хто повинен платити. Сьогодні в солідарну систему роботодавець платить ЄСВ (єдиний соціальний внесок). Якщо ми говоримо про накопичення, то я думаю - хоча тут можуть бути різні думки - що повинен платити сам працівник, зі свого заробітку, тому що це його кошти, які він повинен накопичити ", - сказав він.

А.Рева зазначив, що це його особиста думка, а остаточний варіант моделі накопичувальної пенсійної системи буде представлений у відповідному законопроекті.