Рева: майже 9 млн українців отримали підвищені пенсії

Все про економіку та фінанси

Міністр соцполітики Андрій Рева заявив, що здійснений у березні поточного року перерахунок пенсій дозволив збільшити пенсії для майже 9 млн українців, причому мінімальний розмір збільшення склав 100 грн, констатує прес-служба Кабміну.

В уряді зауважують, що в жовтні 2017 році в рамках пенсійної реформи близько 10 млн пенсіонерів отримали збільшення розміру пенсії в залежності від низки факторів – у тому числі від небезпеки умов праці та стажу. У 2018 році збільшення пенсій отримали військові пенсіонери. Другу хвилю підвищення військовим пенсіонерам уряд здійснив у січні 2019 року. Відтак середній розмір пенсій військовослужбовців склав 4682 грн.

У березні відбувся новий перерахунок, який надалі проходитиме в автоматичному режимі за сталою формулою. «Це був масовий перерахунок, передбачений законодавством», – сказав Андрій Рева.

Він пояснив, що суть перерахунку в тому, що показник середньої заробітної плати, який застосовується для перерахунку пенсій, збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, за попередній рік.

За словами міністра, розмір пенсій збільшено 8,97 млн українцям, майже 2,2 млн пенсіонерів отримали одноразову доплату. Пенсії не перераховувалися тим категоріям людей, які отримують пенсії за спеціальним законодавством. Серед них – прокурори, екс-народні депутати тощо. Обсяг зростання пенсій різний. Мінімальне зростання – 100 грн. Разом з тим збільшення на понад 1000 грн отримали 2,45 млн пенсіонерів.