Рева: 3,4 млн сімей отримали 5,7 млрд грн монетизованих субсидій

Все про економіку та фінанси

Міністр соцполітики Андрій Рева заявив, що монетизовані субсидії для оплати житлово-комунальних послуг у березні отримали 3,4 млн домогосподарств, а загальна сума виплат склала 5,7 млрд грн, повідомляє прес-служба Кабміну.

За словами урядовця, система монетизації запрацювала без збоїв, і зараз напрацьовується інструментарій для контролю за реальною оплатою комунальних послуг монетизованими коштами.

«У нас буде інструментарій для контролю за процесом оплати комунальних послуг. Якщо людина зекономила, це власні кошти, – сказав А. Рева. – Панічних заяв від надавачів послуг – щодо боргів, приміром, у нас немає. Але ми не будемо накопичувати борги».

Міністр висловив думку, що сам механізм монетизації буде стимулювати розвиток ринкових відносин у сфері ЖКГ та відповідальності – за ефективне використання ресурсів, за якість ресурсу та чесні нарахування за спожите. «Якщо споживач сплачує повну вартість послуги, то він має право вимагати, аби гаряча вода, наприклад, була справді гарячою, а не ледь теплою», – додав Андрій Рева.