Reuters: приватні кредитори можуть зірвати угоду між Україною та МВФ

Все про економіку та фінанси

Україна не буде в змозі виконати боргові зобов’язання в 2020-2022 рр. без "значного" скорочення боргу. Про це агентству Reuters заявило джерело, близьке до переговорів про реструктуризацію заборгованості офіційного Києва.

Наразі Україна намагається домовитися про полегшення боргового тягаря на 15 млрд дол у рамках програми співпраці з МВФ.

Серед можливих варіантів називається скорочення боргу («стрижка» основної суми заборгованості), що принесе втрати для кредиторів, а такж пролонгація терміну обігу цінних паперів.

За словами джерела Reuters, позиція частини аналітиків і банкірів – продовження термінів погашення облігацій з наступною оцінкою варіанту «стрижки», - може призвести до зірвання програми співпраці України з МВФ.

Разом з тим в інтерв`ю Bloomberg глава Мінфіну Наталя Яресько констатувала, що якщо Україна до кінця травня не домовиться з кредиторами, то може опинитися поза програмою з МВФ.

Говорячи про свій візит у Штати та консультації з кредиторами, вона заявила, що, зокрема, мала "хорошу розмову" з Franklin Templeton, який є найбільшим держателем суверенних зобов`язань України (на суму близько 7 млрд дол, - ред.).

При цьому міністр відомовилася говорити про те, яка "стрижка" може очікувати інвесторів.

Нагадаємо, нещодавно лондонський аналітик Bank of America Merrill Lynch Вадим Храмов висловлював думку, що український уряд, ймовірно, запропонує скоротити номінальну вартость євробондів, які і купонні платежі, на 35%. 

При цьому за його словами, навіть при падінні в минулий четвер вартості євробондів з погашенням у 2017 році (обсяг випуску - 2,6 млрд дол.) до 39,8 центів за долар в цій оцінці закладена ймовірність 20-відсоткового скорочення основної суми боргу й зниження купону на 50% (з 9,25%). Це означає, що кредитори України наразі недооцінюють ступінь можливих втрат при реструктуризації боргів, переговори щодо чого нещодавно розпочалися.

Як зазначав Bloomberg, на облігаціях України інвестори зазнали 44-відсоткових втрат з 2013 року, що є найгіршим показником серед країн, що розвиваються й дані по яким використовує агентство для розрахунку свого індексу. При цьому в поточному місяці втрати склали 6% і 29% загалом у 2015 році.

Згідно з програмою МВФ, реструктуризація боргів України має забезпечити фінансування на 15,3 млрд дол. При цьому у Фонді не виключають, що переговори Мінфіну з кредиторами будуть тривалими й складними. Якщо ж вони будуть неуспішними, постане питання про необхідність залучення Україною додаткового фінансування.