Reuters: США пом`якшили вимоги до Китаю щодо субсидій

Все про економіку та фінанси

Торгова делегація США пом`якшила вимоги до Китаю про обмеження промислових субсидій як однієї з умов для торгової угоди, зіткнувшись з сильним опором з боку Пекіна, повідомили два джерела, знайомих з ходом переговорів, пише Reuters.

Торгова війна двох найбільших економік світу, яка привела до збитків в мільярди доларів та схвилювала фінансові ринки і порушила ланцюжки поставок, триває вже дев`ять місяців.

Адміністрація президента США Дональда Трампа ввела мита на імпорт товарів з Китаю загальною вартістю $250 млрд, зажадавши припинення політики, в тому числі в сфері субсидування промисловості, яка, на думку Вашингтона, заважає американським компаніям конкурувати з китайськими фірмами. Китай ввів відповідні мита на імпорт американських товарів.

Питання промислових субсидій є непростим, оскільки тісно пов`язане з політикою китайського уряду в промисловому секторі. Пекін надає субсидії і податкові пільги державним фірмам і галузям, які вважаються стратегічно важливими для довгострокового розвитку країни.

У спробі добитися укладення угоди в найближчий місяць або близько того, американські чиновники погодилися піти на поступки в питанні обмеження цих субсидій, замість цього зосередившись на інших сферах, де, на їхню думку, простіше домогтися виконання вимог, сказали джерела.

Зокрема, мова йде про припинення практики примусового передавання технологій, поліпшення захисту інтелектуальної власності та розширення доступу до ринків Китаю, сказали джерела. Китай вже пішов на деякі поступки в цих питаннях.

"Це не означає, що (в тексті угоди) не буде ніяких пов`язаних з цим формулювань, але вони будуть не дуже детальними або конкретними", - сказало одне з джерел, говорячи про проблему субсидій.

Представник Білого дому перенаправив питання Reuters в канцелярію торгового представника США, яка не відповіла на прохання про коментар.

Раніше в цьому році Китай пообіцяв припинити субсидування галузей промисловості, яке призводить до диспропорцій на ринку, але не роз`яснив, як має намір досягти цієї мети, повідомили Reuters три джерела, знайомих з ходом торгових переговорів, в лютому.