Reuters: США можуть послабити санкції щодо імпортерів нафти з Ірану

Все про економіку та фінанси

Адміністрація президента США Дональда Трампа думає над можливістю послабити санкції для імпортерів нафти з Ірану, які скорочують закупівлі сировини у Тегерана, сказало минулої п`ятниці джерело в американському уряді, пише Reuters.

На початку травня Трамп оголосив про вихід США з іранської ядерної угоди і наступне відновлення обмежувальних заходів проти Тегерана. Вашингтон зажадав від імпортерів з листопада припинити закупівлі нафти в Ірану.

Очікування випадання з ринку іранських барелів підштовхнули вгору нафтові ціни: барель еталонної марки Brent минулого тижня подорожчав до найвищого рівня з жовтня 2014 року - $86,74.

У листопаді в США відбудуться проміжні вибори в Конгрес, і дорога нафта Трампа не влаштовує, про що він неодноразово давав зрозуміти картелю ОПЕК і своєму стратегічному союзнику Саудівській Аравії.

Адміністрація розглядає можливість санкційних послаблень, уточнило джерело, додавши, що уряд готовий в індивідуальному порядку працювати з країнами, які скорочують імпорт.

Радник Трампа з нацбезпеки Джон Болтон говорив минулого тижня, що Вашингтон не сприймає ослаблення санкцій і мета США полягає в тому, щоб експорт нафти, газу і газового конденсату з Ірану впав до нуля, але обмовився, що адміністрація президента не обов`язково цього досягне.

Під час останнього раунду санкцій (2012-початок 2016 року) Іран, нехай в менших обсягах, але продовжував експортувати нафту. Поставки трималися на рівні близько 1 мільйона барелів на добу і в основному йшли клієнтам в Азії, в тому числі в Японію, Південну Корею, Індію, Китай і Туреччину.

У більшості випадків санкційні послаблення надавалися взамін на обіцянки поступово знизити закупівлі сировини у Тегерана.