Reuters: "Газпром" залишився без іноземних кредитів через позов "Нафтогазу"

Все про економіку та фінанси

Арешт активів "Газпрому" у Великобританії в рамках суперечки з "Нафтогазом" обмежує російський концерн в залученні кредитів в іноземних банків, сказали агентству Reuters три джерела, знайомих з ситуацією, пише "БізнесЦензор".

Програма запозичень "Гапрому" поки припинена через ризик заморозки коштів, що перераховуються російському концерну, сказало джерело, додавши, що після арешту активів в Англії один з банків заморозив кредитну угоду до прояснення ситуації. Банк він не назвав.

"Нафтогаз" ініціював арешт активів "Газпрому" в Голландії, Швейцарії та Великобританії. Лондонський суд в червні ухвалив заморозити активи "Газпрому" у Великобританії в рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражу, за результатами якого російський концерн повинен виплатити Києву $2,56 мільярда.

"Газпром" з рішенням Стокгольмського арбітражу не згоден і намагається його оскаржити.

Британський вердикт, швидше за все, налякав банкірів, які традиційно працюють з "Газпромом" на міжнародному ринку, сказало ще одне джерело.

"У моєму розумінні, під дію підпадають розрахунки іноземних банків, які йдуть через Лондон, але комплаєнс банків, зареєстрованих в інших юрисдикціях, може зайняти обережну позицію і теж блокувати угоди навіть без прямої заборони", - сказав він.

У березні "Газпром" схвалив залучення в 2018 році двосторонніх і клубних кредитів на суму до 4 мільярдів євро.

Якщо "Газпром" не знайде рішення для зняття арешту активів, то програму позик на зовнішньому ринку йому навряд чи вдасться виконати в повному обсязі, сказало одне з джерел.

"Газпром", якому належить профінансувати в поточному році рекордну інвестпрограму в 1,3 трлн рублів, планував залучити із зовнішнього ринку 417 мільярдів рублів (близько $6,6 мільярда).