Реструктуризація боргів України: західні уряди не довіряють офіційному Києву

Все про економіку та фінанси

Сьогодні цілком резонно виникає питання, чому офіційний Київ не вимагає фінансування у західних країн-підписантів Будапештського меморандуму, які брали на себе зобов’язання щодо захисту України. Та чому приватні інвестиційні фонди, які знаходяться поза політикою, повинні платити за наслідки політичних рішень (через надання згоди на реструктуризацію суверенних зобов’язань України). Таку думку висловив керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій.

При цьому експерт вказує на те, що важко повірити, що уряди західних країн та міжнародні фінансові організації не мають достатньо коштів, щоб допомогти Україні. За його словами, це більше схоже на проблему довіри між українським та західними урядами.

О. Паращій звертає увагу, що в запланованій 40-мільярдній програмі міжнародної фінансової допомоги, яку мають надати України, передбачається більший внесок приватних структур, аніж західних урядів і міжнародних донорів.

За оцінками фахівця, враховуючи припущення, що «необхідна норма прибутку» для українських зобов’язань складає 20%, котирування євробондів станом на 13 березня (тобто до початку консультацій Мінфіну та кредиторів щодо реструктуризації) включали в себе варіант

- розширення терміну погашення на 6-7 років, без будь-якої «стрижки» (зменшення номіналу паперів, тобто фактично списання частини боргу, - ред.) та зміни купону (зниження дохідності облігацій, - ред.);
- «стрижки» на рівні 40-50% без розширення терміну погашення;
- поєднання розширення погашення на 3-4 роки і «стрижку» 20-25%.