Рахункова палата: план запозичень до бюджету не виконаний на третину

Все про економіку та фінанси

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан заявив, що обсяг невиконання плану надходжень загального фонду державного бюджету з початку року зростає і за підсумками трьох кварталів 2018 року становить 93,6 млрд гривень, повідомляє прес-служба відомства.

Голова Рахункової палати відзначив, що план доходів загального фонду у січні – вересні цього року не виконано на 17,2 млрд грн, або 2,8%.

Також, зазначив В. Пацкан, надходження від запозичень становили 135,6 млрд грн, що менше плану звітного періоду на 66,5 млрд грн, або 32,9%. Ці надходження отримані насамперед від розміщення облігацій внутрішньої державної позики. Водночас, при запланованому ще на перший квартал цього року залученні коштів із зовнішніх джерел у сумі 56 млрд грн, тільки аж у серпні від розміщення короткострокових облігацій зовнішньої державної позики отримано 19,4 млрд грн, або лише 21,5% плану звітного періоду.

«Крім того, провалено виконання плану надходжень від приватизації державного майна. При плані 10,7 млрд грн отримано лише 77,3 млн грн, або 0,7% плану», – підкреслив В. Пацкан.

Водночас, більше плану на 0,7 млрд надійшло коштів від повернення кредитів, які надавалися з державного бюджету.

У результаті, відзначив голова Рахункової палати, за даними оперативної інформації Державної казначейської служби України, надходження загального фонду державного бюджету менші плану на звітний період на 93,6 млрд грн, або 11,1%.

«Нагадаю, що загальне невиконання плану надходжень загального фонду державного бюджету у першому кварталі становило 66 млрд грн, у першому півріччі – 74 млрд грн. Тобто, обсяг невиконання плану надходжень загального фонду державного бюджету з початку року зростає», – зауважив В. Пацкан.