Рада директорів МВФ розгляне нову програму для України 18 грудня

Все про економіку та фінанси

Засідання Ради директорів Міжнародного валютного фонду щодо співпраці з Україною за новою програмою stand-by призначено на 18 грудня, зазначено у календарі засідань Ради директорів Фонду на офіційному веб-сайті МВФ, повідомляє Нацбанк.

Національний банк неодноразово наголошував на важливості подальшої співпраці України з МВФ.

"У нас є діюча програма розширеного фінансування EFF, яка закінчується у березні наступного року. 2019 рік критично важливий: вибори президентські і парламентські, плюс у нас накладається графік суттєвих платежів Уряду за зовнішнім боргом. В 2019-2020 рр. Україна має виплатити за зовнішнім держборгом близько 12 млрд доларів, включаючи процентні платежі. І без програми МВФ ми не маємо доступу до інших каналів фінансування: коштів Європейського Союзу, Світового банку. Тому пропозиція підписати нову програму з МВФ економічно обґрунтована", - підкреслив голова НБУ Яків Смолій в інтерв`ю для VoxUkraine.

"Стенд-бай – це більш коротка програма з меншими вимогами та меншим обсягом фінансування. Але для нас важливо, щоб вона була, бо на МВФ орієнтуються інші міжнародні організації та фінансові установи. Це позитивний сигнал для учасників ринку щодо подальшого поступу у здійсненні реформ в Україні. Плюс це важливо для розміщення суверенних боргових паперів", - зазначив голова НБУ. 

Нагадаємо, в жовтні Міжнародний валютний фонд на рівні уповноваженого персоналу погодив з українською владою нову програму резервної підтримки замість чинної програми розширеного фінансування.

Очікуваний обсяг нової програми – 3,9 млрд дол. Згідно з повідомленням, вона має стати основою для економічної політики уряду в 2019 році – передбачається, що ця політика буде зосереджена на зниженні інфляції та реформах оподаткування, фінансового і енергетичного секторів.