Рада НБУ прогнозує скорочення платежів Нацбанку в бюджет-2019 на 15,7 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Рада НБУ подала до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України відомості про частину прогнозованого прибутку до розподілу за 2018 рік, що планується перерахувати до державного бюджету України у 2019 році, у сумі 34,9 млрд грн. Про це повідомив глава Ради НБУ Богдан Данилишин.

“Відповідно до Закону «Про Національний банк» Рада НБУ щорічно до 1 квітня подає до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів відомості про частину прогнозованого прибутку до розподілу поточного року.

У березні поточного року Рада НБУ визначила прогнозну суму прибутку 34,9 млрд грн, який планується перерахувати у бюджет України у наступному 2019 році. Ця сума є прогнозною та у відповідності до Закону буде уточнена Національним банком до 1 вересня 2018 року для цілей планування бюджету.

Остаточне рішення про затвердження частини прибутку, що перераховується до державного бюджету, приймається Радою до 30 квітня на підставі підтвердженої зовнішнім аудитором фінансової звітності”, - констатував Богдан Данилишин.

Згідно з законом про держбюджет на 2018 рік, НБУ має перерахувати у держказну не менше 50,55 млрд грн (+12,3%, або +5,6 млрд грн порівняно з 2017 роком).