РФ планує ввести мита від 5% до 80% на всю українську продукцію, - П`ятницький

Все про економіку та фінанси

Росія планує ввести мита від 5% до 80% на всю українську продукцію. Про це сьогодні на брифінгу повідомив урядовий уповноважений України з питань європейської інтеграції Валерій П`ятницький, пише «РБК-Україна».

Він зазначив також, що ціну за введення мита на українські товари заплатять самі росіяни.

"Що стосується бажання РФ ввести мита на українську продукцію, то, в кінцевому рахунку, ці мита будуть сплачувати росіяни. На сьогоднішній день виглядає так, що практично на всю продукцію, яка експортується в РФ, будуть введені ті чи інші мита. Ці мита можуть становити 5%,10%, 20%, у деяких випадках 80% і т.д. Якщо ця продукція може бути легко замінена на російську, то для них добре, якщо не може бути замінена, то вони за це заплатять", - розповів П`ятницький.

За його словами, сьогодні РФ настільки ізольована країна, що альтернативи українським товарам для неї немає.

"Зрештою, сьогодні РФ себе ізолювала настільки, що по суті має угоди про вільну торгівлю тільки з країнами СНД. Але якщо вона хоче порушити таку угоду, вона фактично скасовує його. Її найбільший торговий партнер за межами Митного союзу - це Україна. Друге, вона має угоду про вільну торгівлю з Сербією. Уявіть собі, яким чином можна замістити Україну товарами з Сербії? Навряд чи. Все інше - це звичайні торговельні відносини, при яких стягується мито", - заявив П`ятницький.

При цьому він переконаний, що навіть якщо Росія введе мита на українські товари, то вони будуть все одно залишатися конкурентоспроможними на російському ринку порівняно з товарами з інших країн.

"По тій продукції, яка експортується в РФ, ми займаємо досить серйозні конкурентні позиції на світових ринках, тому нехай росіяни думають, яку ціну вони будуть платити за те, що вони введуть мита проти України", - сказав П`ятницький.