РФ не визнає рішення арбітражу про компенсацію Ощадбанку кримських збитків на $1,3 млрд

Все про економіку та фінанси

Москва не визнала позитивного рішення гаазького арбітражу за позовом українського Ощадбанку про компенсацію збитків на $1,3 млрд у зв`язку із втраченими в Криму інвестиціями, повідомили в прес-службі Міністерства юстиції РФ, пише "Інтерфакс-Україна".

"Російська Федерація не визнає рішення міжнародного арбітражу при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі, ухвалене 26 листопада 2018 року, у зв`язку з відсутністю в арбітражу юрисдикції на розгляд позову ПАТ "Державний ощадний банк України" до РФ", - йдеться в повідомленні прес-служби, що надійшло у вівторок на запит "Інтерфаксу".

"Мін`юст Росії вживатиме всіх необхідних заходів для забезпечення представлення та захисту інтересів РФ у зв`язку з ухваленням зазначеного арбітражного рішення", - додали в Мін`юсті.

Напередодні Ощадбанк поширив повідомлення, що арбітражний суд у Парижі ухвалив рішення задовольнити вимогу про компенсацію збитків установи у зв`язку із втраченими в Криму інвестиціями.

Сума відшкодування становить $1,3 млрд плюс відсотки, які нараховуватимуться з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації", - йдеться в повідомленні.

Слухання відбулося згідно з Арбітражним регламентом Комісії Організації Об`єднаних Націй з права міжнародної торгівлі 1976 року, а також відповідно до угоди між Кабінетом Міністрів України й урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій.